Ubisoft szukało chętnych na przejęcie lub fuzję. Inne firmy wyśmiały studio

Radosław Krajewski
2023/01/12 12:15
0
0

Nikt nie chce połączyć się z francuskim deweloperem.

Wczoraj napłynęły niepokojące wieści z obozu Ubisoftu. Oprócz kolejnego opóźnienia premiery Skull and Bones, dowiedzieliśmy się również o skasowaniu trzech niezapowiedzianych jeszcze tytułów francuskiego studia. W dobie panujących obecnie problemów ekonomicznych spowodowanych kryzysem i inflacją, również Ubisoft szuka oszczędności, aby wypracować jak największy przychód netto na koniec obecnego roku. Z tego powodu firma zamierza skoncentrować się przede wszystkim na znanych markach, skoro próba sprzedaży lub fuzji z innym deweloperem zakończyła się fiaskiem.

Ubisoft szukało chętnych na przejęcie lub fuzję. Inne firmy wyśmiały studio

Ubisoft szuka chętnych na kupno firmy

Jeff Grubb za pośrednictwem Twittera oświadczył, że Ubisoft w ostatnim czasie próbował znaleźć podobną firmę, proponując przejęcie lub fuzję. Każda odpowiedź była odmowna, ale niektóre wręcz wyśmiewały propozycję francuskiego studia. Grubb nazwał Ubisoft „zbyt nieporęcznym”, aby dokonać ruchu ze sprzedażą. Największą siłą firmy była rozproszona struktura rozwoju, ale obecnie studio chce się uwolnić od wszelkich problemów, szukając kogoś, kto będzie mógł ich w tym wyręczyć.

GramTV przedstawia:

Grubb ma więc nadzieję, że Ubisoft postara się przetrwać obecny kryzys, zatrzymując swoje projekty i ludzi przy nich pracujących, zamiast próbować zamykać oddziały i zwalniać pracowników, aby korzystniej wypaść z przyszłymi ofertami fuzji lub przejęć.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!