Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Skull and Bones z kolejnym opóźnieniem. Ubisoft anulował trzy kolejne gry

Wincenty Wawrzyniak
2023/01/11 20:45

Firma skasowała trzy niezapowiedziane produkcje i ponownie opóźniła premierę gry Skull and Bones.

Źle się dzieje w Ubisofcie. Przedstawiciele korporacji udostępnili dziś zaktualizowane prognozy finansowe na rok fiskalny 2023-2024, z których wynika, że zarobki francuskiej firmy są poniżej oczekiwań, a sam branżowy gigant szuka sposobów na oszczędności. Oprócz tego dowiedzieliśmy się o kolejnym – już szóstym – opóźnieniu premiery gry Skull and Bones. Poniżej znajdziecie szczegóły.

Skull and Bones z kolejnym opóźnieniem. Ubisoft anulował trzy kolejne gry

Plany rozwoju Ubisoftu na najbliższe lata

  • Firma szacuje, iż w trzecim kwartale roku fiskalnego 2022-23, który zakończył się 31 grudnia 2022 roku, wypracowała 725 milionów euro netto przychodu. Pierwotnie zakładano jednak, że kwota wynosić będzie 830 milionów euro. Różnica w przewidywanych przychodach ma wynikać ze słabej sprzedaży gier Just Dance 2023 oraz Mario + Rabbids: Sparks of Hope.
  • W związku z niezadowalającymi przychodami planowana jest redukcja kosztów o 200 milionów euro poprzez restrukturyzację jednostek niezwiązanych z główną działalnością korporacji.
  • Ubisoft zamierza skupić się na rozwoju swoich największych marek, takich jak Assassin’s Creed czy Far Cry. W związku z tym francuski gigant zdecydował się skasować trzy niezapowiedziane produkcje – to nie pierwszy raz, kiedy firma decyduje się anulować swoje projekty; w lipcu 2022 roku anulowała cztery niezapowiedziane gry.

Opóźnienie gry Skull and Bones i pokaz

  • W raporcie zamieszczono informację o opóźnieniu premiery gry Skull and Bones z marca na wczesny okres roku finansowego 2023-24, co może oznaczać wiosnę lub początek lata. Deweloperzy twierdzą, iż potrzebują więcej czasu na dopracowanie tytuły. Warto jednak zaznaczyć, że niedługo mają odbyć się zamknięte beta-testy gry.
  • W najbliższy piątek – 13 stycznia – odbędzie się specjalny pokaz poświęcony produkcji. Będzie można go obejrzeć na platformie Twitch.
Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!