Ubisoft pracuje nad nową grą z serii The Division. Wyciek pierwszych materiałów

Radosław Krajewski
2021/06/07 16:20
0
0

BattleCat to kolejna produkcja z uniwersum The Division, która ma połączyć kilka serii gier sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego.

Ubisoft pracuje nad nową grą z serii The Division. Wyciek pierwszych materiałówMiesiąc temu Ubisoft zapowiedział The Division: Heartland, darmową produkcję skupiającą się głównie na rozgrywce PVE, choć nie zabraknie w niej również starć między graczami. Jak się jednak okazuje, podczas zbliżającego się E3 francuski gigant może zapowiedzieć jeszcze jedną produkcję z uniwersum The Division. Spin-off zatytułowany BattleCat, ma łączyć rozgrywkę znaną z The Division z innymi seriami sygnowanymi nazwiskiem Toma Clancy’ego, w tym Splinter Cellem oraz Ghost Recon Breakpoint. Według pierwszych informacji pochodzących z Twittera od „Zer0Bytes_” gra skoncentruje się na zabawie PVP.

Ubisoft nie upilnował materiałów ze swojej niezapowiedzianej jeszcze gry, której testy mają trwać od stycznia bieżącego roku. Wyciek prezentuje kilka ujęć z ekranów wczytywania lub prezentacji gry. Możemy zobaczyć na nich postacie inspirowane wspomnianymi markami oraz opis trybów gry, frakcji i ich umiejętności, co sugeruje, że ważnym elementem rozgrywki będzie postawienie nacisku na działania drużynowe.

BattleCat zaoferuje co najmniej cztery frakcje. Pierwszą z nich jest znany ze Splinter Cella Echelon, który stawia na walkę w ukryciu i wykorzystywanie dywersji. Nie zabraknie charakterystycznych gogli Sama Fishera, które przedstawiciele tej frakcji będą mogli się wyposażyć. Kolejną są Wilki z Ghost Recon Breakpoint, czyli jednostka sił specjalnych, której specjalnością jest obrona. Członkowie tego oddziału noszą cięższy pancerz oraz mogą posługiwać się tarczami. W grze pojawią się również Czyściciele znani z The Division, którzy mogą wyposażyć się w wieżyczkę z napalmem, czy miotacz ognia, które zadają duże obszarowe obrażenia. Ostatnią z ujawnionych frakcji są Wygnańcy z Breakpoint, których podstawową rolą jest wsparcie.

GramTV przedstawia:

Podczas zabawy będziemy mogli wziąć udział w trybie gry Eskorta, w którym dwie drużyny – atakujących i obrońców – będą rywalizować o dostarczenie lub zniszczenie maszyny zwanej „Paczką”. Atakujący muszą przesuwać cel z jednego punktu kontrolnego do drugiego, aż dotrą do ostatniej strefy. Podobny tryb jest podstawą zabawy w Overwatchu. Drugi z trybów to Ringleader oferujący zespołom zbieranie pierścieni z poległych wrogów. Gracz, który zdoła uzbierać największą liczbę, zostaje przywódcą i może umieścić je w swoich zasobach i zatrzymać, o ile zdoła przetrwać 30 sekund.

Do czasu oficjalnej zapowiedzi powinniśmy BattleCat traktować jako plotkę. Niewykluczone, że gra nie jest już dalej rozwijana przez Ubisoft i została porzucona, a może stanowiła jedynie podstawę pod The Division: Heartland. W przypadku BattleCat jest sporo niewiadomych i niewiele wiemy o samej produkcji poza tym, że taki tytuł był rozwijany przez francuskiego dewelopera. Więcej odpowiedzi powinniśmy otrzymać w najbliższych tygodniach.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!