10 lat bana za cheatowanie? Tower of Fantasy zaciekle walczy z oszustami

Maria Wawrzyniak
2022/09/08 16:00

Deweloperzy wciąż walczą z oszustami, ale postanowili przestać się cackać – konta cheaterów są zawieszane na 10 lat.

Choć gra Tower of Fantasy cieszy się ogromną popularnością i pozytywnym odbiorem ze strony graczy, twórcy mają naprawdę spory problem. Jak to bowiem często bywa w przypadku darmowych gier, w szczególności tych większego kalibru, produkcja przyciągnęła do siebie mnóstwo oszustów. Przedstawiciele studia Hotta postanowili jednak przestać się cackać z cheaterami – poinformowali wczoraj o zbanowaniu kolejnych kont oraz doprecyzowali kary, które zostaną nałożone na przyszłych cheaterów.

10 lat bana za cheatowanie? Tower of Fantasy zaciekle walczy z oszustami

Tower of Fantasy i oszuści – bany na 10 lat

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez deweloperów na oficjalnym profilu gry na Twitterze, liczba oszustów oraz ich działania mocno zaburzają balans rozgrywki. A jakby tego było mało, cheaterzy są również obecni w trybie Bygone Phantasm, gdzie musimy pokonywać fale wrogów, co z kolei wpływa negatywnie na ranking. W związku z tym studio postanowiło zawiesić konta oszustów aż na 10 lat.

Kara dotyczy graczy, którzy używali zewnętrznych programów do zdobywania materiałów w grze, a także tych, którzy brali udział w trybie Bygone Phantasm (dodatkowo zostani usunięci z rankingu w aktualizacji do wersji 1.5). Łącznie tego typu banów pojawiło się ponad tysiąc.

GramTV przedstawia:

Co więcej, twórcy obiecali uczciwym graczom rekompensatę za udział w nierównej rywalizacji. Ujawnili także najnowsze dane na temat cheaterów. Tylko wczoraj zbanowano ponad 3 tysiące kont. Udostępniona została lista z ocenzurowanymi nazwami użytkowników oraz powodami otrzymania kary.

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
08/09/2022 19:41

To mają być zdecydowane środki? Toż to już zaczynając przygodę z grami we wczesnych latach 2000 normalną rzeczą był ban permamentny za to