Ceny DLC do Total War: Warhammer III idą w górę. Gracze reagują

Wincenty Wawrzyniak
2023/08/21 13:45
2
0

Twórcy spróbowali wytłumaczyć, dlaczego ceny dodatków do gry zostały podwyższone.

Jak podaje serwis PCGamesN, przedstawiciele studia Creative Assembly zdecydowali się podnieść ceny dodatków do gry TOTAL WAR: Warhammer III. Dotyczy to przede wszystkim najnowszego DLC pod tytułem Shadow of Change – deweloperzy wycenili je na 89 złotych (80 złotych w przedpremierowej promocji na Steam).

Ceny DLC do Total War: Warhammer III idą w górę. Gracze reagują

Creative Assembly wyjaśnia, dlaczego podwyższyło cenę DLC do Warhammera III

Sęk w tym, że nie wprowadza ono ani nowego stronnictwa, ani chociażby większej ilości nowej zawartości. We wpisie dyrektora ds. produktów w Creative Assembly, Roba Bartholomewa, czytamy, że koszty studia rosną i to właśnie jest powodem wzrostu ceny DLC. Stwierdził on również, iż chociaż nigdy nie jest dobry czas na podniesienie ceny, tak wszelkiego rodzaju podwyżki są biznesową koniecznością w celu wspierania TOTAL WAR: Warhammer III zawartością, która została zaplanowana na lata.

Co ciekawe, niektórzy gracze zinterpretowali wiadomość twórców jako szantaż – albo fani będą płacić więcej, albo Creative Assembly nie wyda obiecanej zawartości do gry. Inni z kolei twierdzą, iż w ten sposób deweloperzy chcą zarobić na rozwój innych projektów, a jeszcze inni zaczęli dodatkowo narzekać na rzadkie aktualizacje, w tym również te mające jedynie usuwać błędy.

GramTV przedstawia:

Krótko mówiąc, deweloperzy mają aktualnie problem z review bombingiem, gdyż najwyraźniej nie udało im się załagodzić sytuacji. W ciągu pierwszej połowy bieżącego miesiąca gra otrzymywała głównie negatywne recenzje – aktualnie 20% z prawie 3600 opinii to oceny pozytywne, co plasuje tytuł w kategorii z w większości negatywnymi recenzjami.

Przypomnijmy jeszcze na sam koniec, że TOTAL WAR: Warhammer III zadebiutowało na rynku 17 lutego 2022 roku wyłącznie na komputerach osobistych. Zainteresowanych zapraszamy do lektury naszej recenzji produkcji autorstwa Łukasza M. Wiśniewskiego, którą znajdziecie pod tym adresem.

Komentarze
2
farin
Gość
22/08/2023 15:12

Problem nie leży w samym podniesieniu ceny, jak w tym iż podnieśli ceny dodatków z wcześniejszych odsłon oraz wielkość tej podwyżki. Tłumaczenie samo w sobie jest dość głupie i bezpodstawne dla każdego kto interesuje się grami total war.

wolff01
Gramowicz
21/08/2023 14:08

Dodatek zapowiada się spoko, ale faktycznie, jak zobaczyłem cenę to się podrapałem po głowie.

Nowe gry na PC kosztują już 350 zł, dodatki 80 zł a promocje na Steam już coraz rzadziej dochodzą do -70%. Ogólnie granie coraz droższe :(