Premiera gry The Thaumaturge. Polska produkcja RPG od studia Fool's Theory

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/04 18:10
0
1

Dziś na rynku zadebiutowała polska gra z gatunku RPG pod tytułem The Thaumaturge od studia Fool’s Theory.

Dziś – 4 marca – na rynku zadebiutuje gra The Thaumaturge od polskiego studia Fool’s Theory. Produkcja zabierze nas do Warszawy z początków XX wieku, gdzie poznamy historię Wiktoria Szulskiego, jednego z tytułowych taumaturgów, czyli ludzi obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami pozwalającymi im dostrzegać oraz wykorzystywać ezoteryczne istoty nazywane salutorami.

Premiera gry The Thaumaturge. Polska produkcja RPG od studia Fool's Theory

Premiera gry The Thamaturge. Szczegóły

W pierwszej kolejności gra zostanie udostępniona na komputerach osobistych. Zainteresowani będą mogli zakupić tytuł w sklepach Steam oraz Epic Games Store – powinien zostać odblokowany około godziny 19:00 czasu polskiego. Fool’s Theory mają w przyszłości przygotować wersje na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. The Thaumaturge zaoferuje lokalizację kinową (z polskimi napisami).

The Thaumaturge to izometryczna, rozbudowana fabularnie gra RPG z unikalnym podejściem do turowej walki, systemu rozwoju postaci i mechanik śledztw, stawiająca przed Tobą niejednoznaczne moralnie wybory i osadzona w świecie przepełnionym tajemniczą mocą i obecnością eterycznych istot zwanych salutorami.

Mamy rok 1905. Warszawa żyje pod ciężarem jarzma caratu. Jej mieszkańcy tworzą wymieszaną grupę o różnych korzeniach, poglądach i wierzeniach, a także często sprzecznych interesach. To rosyjscy żołnierze, żydowscy kupcy, polscy mieszczanie choć nie tylko. Pomimo zaistniałych okoliczności, miasto stanowi tętniącą życiem metropolię, w której można odwiedzić zapierającą dech w piersiach imprezę wyższych sfer, by po niej zostać obrabowanym w jednym z ciemnych zaułków Pragi. Warszawa to miasto wielkich nadziei i marzeń z jednej strony i mrocznych pragnień z drugiej.

Taumaturg to cudotwórca noszący jednocześnie dar i brzemię. Dotyczy to również Wiktora Szulskiego, tytułowego bohatera gry, którego na burzliwe ulice XX-wiecznej Warszawy na powrót sprowadzają sprawy rodzinne. Taumaturgia również powiązana jest z rodzinnym, przekazywanym przez przodków dziedzictwem. Ów mistyczny dar znacząco kształtuje życiową drogę Wiktora, które poświęca on na pogoń za nieziemskimi bytami i ich posiadaczami. Skoro jednak tylko taumaturg może ujarzmić owe byty – znane nielicznym jako salutory – i wykorzystywać ich mistyczne zdolności do odkrywania tajemnic ukrytych w ludzkich duszach i rozmów z ciemnością, nikt tak jak Wiktor nie rozumie, że w istocie każdy ma swoje własne demony.

The Thaumaturge – wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe

 • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 64-bitowy
 • PROCESOR: AMD Ryzen 5 3600 (6 core i 3,5 Ghz) lub Intel i5-10400F (6 core i 2,9 Ghz)
 • KARTA GRAFICZNA: Radeon RX580 (8GB) lub NVIDIA GTX 1070 (8GB) lub Intel Arc A750 8GB
 • PAMIĘĆ RAM: 16 GB RAM
 • MIEJSCE NA DYSKU: 25 GB dostępnej przestrzeni
 • DIRECTX: wersja 12

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 • SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 64-bitowy
 • PROCESOR: AMD Ryzen 5 3600 (6 core z 3,5 Ghz) lub Intel i5-10400F (6 core z 2,9 Ghz)
 • KARTA GRAFICZNA: Radeon 6700xt (12GB) lub NVIDIA GTX 3060 Ti (8GB) lub Intel Arc A770 16GB
 • PAMIĘĆ RAM: 32 GB RAM
 • MIEJSCE NA DYSKU: 25 GB dostępnej przestrzeni
 • DIRECTX: wersja 12

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!