Nie-do-końca darmowa aktualizacja The Sims 4 z niemowlętami zawiodła graczy

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/16 16:30

Darmowa aktualizacja z niemowlętami okazała się nie do końca darmowa.

Najnowsza darmowa aktualizacja do gry The Sims 4 została oficjalnie zapowiedziana podczas październikowej transmisji Behind The Sims Summit. Patch wprowadził do produkcji zupełnie nowy etap życia postaci, ale ostatecznie nie spełnił oczekiwań graczy i zwyczajnie ich zawiódł. Tłumaczymy, dlaczego tak się stało.

Nie-do-końca darmowa aktualizacja The Sims 4 z niemowlętami zawiodła graczy

The Sims 4 – aktualizacja z niemowlakami zawiodła graczy

Deweloperzy prezentowali aktualizację kilkakrotnie, obiecując zaawansowane systemy oraz nowe zachowania, dzięki którym małe Simy będą bardziej realne. Ostatecznie okazało się, że praktycznie wszystkie materiały z rozgrywki ukazujące niemowlęta były przedstawiane z użyciem dodatku Razem raźniej.

Teraz natomiast gracze zobaczyli, jak bezpłatne elementy działają bez wsparcia wspomnianego dodatku. Według wielu użytkowników było to nieczyste zagranie marketingowe – twórcy dawali bowiem poniekąd do zrozumienia, że darmowa aktualizacja jest osobną atrakcją, niezwiązaną bezpośrednio z dodatkiem.

Ograniczyli wszystko, czym byliśmy podekscytowani, zawierając to tylko w dodatku. Dlaczego mamy PŁACIĆ za posiadanie niemowląt w pełnym zakresie?

Nie zrobili tego z małymi dziećmi. Tak, może i stworzyli dla nich akcesoria, ale nie rozszerzały one funkcji rozgrywki. Trochę tak, jakby wypuścili małe dzieci, ale opcje nauki chodzenia i mówienia byłyby dostępne po zapłaceniu.

Właściwie to nie mogę uwierzyć, że musimy płacić za rzeczy typu kamienie milowe, osobowość czy zdolności motoryczne… Być może przesadzam, ale jest to bardzo chciwe z ich strony.

Jak na razie, niemowlęta bez nowego dodatku są nudne; nie dostajemy nawet przewijaka czy maty do zabawy, za które również musimy zapłacić. Nie wspominając już o tym, że musimy też zapłacić za POJEMNIK NA PIELUSZKI. Bez niego Twoi Simowie rzucają je po prostu na podłogę. (solarlunaas)

GramTV przedstawia:

Oprócz tego sam dodatek spowodował liczne problemy z serwerami, o czym również piszą użytkownicy forum Reddit (na przykład tutaj), a niemowlaki mają czasem nienaturalnie długie nogi.

Gdy dodamy do tego fakt, że zmiany wprowadzone przez aktualizację nie są opcjonalne, pozostajemy z sytuacją, kiedy gracz musi wybierać pomiędzy przechodzeniem nudnego etapu życia swoich Simów a zapłaceniem za dodatek.

Komentarze
1
Kiseki
Gość
19/03/2023 17:15

Czego innego spodziewać się po EA? 

Kiedy już zdaje ci się że zrobili coś fajnego okazuje się że ponownie zawiedli swoich graczy.