Nowy dodatek do The Sims 4 na gameplayu. Jak działa wynajmowanie mieszkań?

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/17 17:15
0
0

W sieci pojawił się nowy gameplay z nadchodzącego dodatku The Sims 4: For Rent.

Na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy Was o oficjalnej zapowiedzi dodatku Do wynajęcia (For Rent) do gry The Sims 4. Wczoraj natomiast otrzymaliśmy wreszcie pierwszy gameplay prezentujący główną mechanikę, czyli tytułowe wynajmowanie mieszkań, dzięki której gracze będą mogli zostać zarządcą całych budynków.

Nowy dodatek do The Sims 4 na gameplayu. Jak działa wynajmowanie mieszkań?

The Sims 4: Do wynajęcia – nowy gameplay

Na filmiku możemy zobaczyć, jak ustala się warunki najmu oraz cały system dbania o to, aby czynsz był opłacany na czas, a zamieszkujący daną parcelę Simowie dbali o porządek. Jako zarządca nieruchomości, będziemy mogli wręczać ponaglenia w przypadkach spóźnień z opłatami, zajmować mienie innych Simów, a nawet wypowiedzieć umowy najmu.

Simowie mogą stać się doświadczonymi właścicielami nieruchomości, mieszkać wśród lokatorów lub na całkiem innej parceli, generując przy tym dochody z licznych inwestycji. Chociaż przebywanie w domu może być relaksujące, właściciele nieruchomości mogą też stanąć w obliczu buntu najemców, jeśli ocena mieszkania za bardzo spadnie, a także mogą czekać na nich inne potencjalne niespodzianki, w tym plaga owadów i pleśń.

Aby gracze jeszcze bardziej mogli zanurzyć się w świat dodatku „Do wynajęcia”, Simowie mogą zdobyć cztery nowe aspiracje, pięć cech i nową obawę, które pomogą ci stworzyć nieoczekiwane i ekscytujące historie. Lokatorzy mogą zostać eksmitowani, a w rezultacie Simowie mogą się obawiać eksmisji z powodu niewłaściwego zachowania – ale nie martw się, zawsze możesz dać komuś drugą szansę!

Z drugiej strony zarządcy nieruchomości także ponoszą dużą odpowiedzialność. Nie wszystko jest usłane różami! Właściciele nieruchomości mogą odwiedzać lokatorów i robić inspekcje, a także naprawiać wszystkie zepsute obiekty, w tym nowy bojler i skrzynkę elektryczną. Żaden lokator nie będzie chciał zimnej wody lub migoczących świateł.

Simowie mogą też mieć aspiracje, by stać się najbardziej wścibskim łowcą tajemnic, pięciogwiazdkowym właścicielem nieruchomości, lokalnym źródłem wiedzy o Tomarangu lub wytrawnym domownikiem – najlepszym sąsiadem i lokatorem. Aby uczynić te społeczności jeszcze ciekawszymi, Simowie posiadają pięć nowych cech. Simowie mogą być wścibscy, hojni, przypałowi i być dzieckiem wsi, a z wiekiem mogą osiągnąć mądrość.

GramTV przedstawia:

Do wynajęcia ma zadebiutować na rynku 7 grudnia bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!