The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim z pierwszą prezentacją. Warner ogłasza datę premiery

Radosław Krajewski
2022/02/15 17:30

Na premierę spin-offu Władcy Pierścieni jeszcze trochę poczekamy.

Dopiero co wczoraj mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy zwiastun The Lord of the Rings: The Rings of Power, czyli serialu od Amazon Prime Video osadzonego w Śródziemiu, a o animowanym spin-offie przypomniał nam Warner Bros. Produkcja została zapowiedziana jeszcze w czerwcu ubiegłego roku, jako kinowy film animowany, za który odpowiada Kenji Kamiyama i jego studio Sola Entertainment. Na nowe szczegóły dotyczące filmu musieliśmy trochę poczekać, ale wreszcie poznaliśmy datę premiery, oraz otrzymaliśmy możliwość obejrzenia dwóch grafik koncepcyjnych z produkcji.The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim z pierwszą prezentacją. Warner ogłasza datę premieryNa debiut filmu na dużym ekranie będziemy musieli poczekać aż do 12 kwietnia 2024 roku. Twórcy nie chcą się śpieszyć z produkcją, a najwyraźniej również Warner Bros. nie zamierza ich pośpieszać. Obecnie trwają rozmowy nad przejęciem znacznej części praw do marki Władcy Pierścieni i Hobbita, dlatego też WarnerMedia chcąc zachować prawa do innych produkcji niż aktorskie filmy i seriale, musi liczyć, że The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim okaże się sukcesem i pozwoli na produkcję kolejnych animowanych tytułów przeznaczonych do kin.

Wraz z zapowiedzią daty premiery pojawiły się również dwie grafiki koncepcyjne z filmu. Prezentują one wielką bitwę z udziałem Olifantów. Grafiki co prawda nie zdradzają stylu samej animacji, ale wyraźnie widać, że twórcy celują w podobny ton kolorystyczny i stylistykę znaną z trylogii Władcy Pierścieni od Petera Jacksona. Obie grafiki z filmu znajdziecie poniżej.

GramTV przedstawia:

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim skoncentruje się na opowiedzeniu historii Helma Hammerhanda, potężnego króla Rohanu. W filmie zostanie przedstawiona legendarna bitwa z Dunledingami, która ukształtowała świat Śródziemia. Film rozszerzy tamte wydarzenia z Helmowego Jaru, zagłębiając się w życie Hammerhanda i jego krwawy okres panowania. Akcja osadzona została na około 250 lat przed wydarzeniami z Drużyny Pierścienia i rozgrywa się w trzeciej erze. Szczegóły dotyczące daty premiery nie są na razie znane.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!