The Elder Scrolls VI trafi na PlayStation 5? Phil Spencer wskazuje możliwe rozwiązanie

Radosław Krajewski
2023/09/09 15:00
0
0

Kolejna gra Bethesdy ominie konsole Sony?

Starfield stał się wielkim hitem bez pomocy PlayStation. Najnowsza gra Bethesdy została już sprawdzona przez ponad sześć milionów graczy, co stanowi największą premierę tytułu tego dewelopera w historii. Wygląda więc na to, że pomimo niezadowolenia sporej grupy graczy, którzy bombardują Starfielda negatywnymi ocenami w serwisie Metacritic, Microsoft nie ma żadnego powodu, aby zmienić swoją politykę dotyczącą ekskluzywności gier Bethesdy w przyszłości. Czy zatem szanse na wersję The Elder Scrolls VI na PlayStation 5 są przekreślone?

The Elder Scrolls VI trafi na PlayStation 5? Phil Spencer wskazuje możliwe rozwiązanie

The Elder Scrolls VI bez wersji na PlayStation 5

Phil Spencer w wywiadzie dla Bloomberga został zapytany, czy szósta odsłona popularnej serii RPG osadzonej w świecie fantasy trafi wyłącznie na platformy Microsoftu, czy też gra może zostać wydana również na konkurencyjnych sprzętach. Szef Xboksa nie odpowiedział wprost, ale przyznał, że produkcje Bethesdy dostępne będą na jak największej liczbie platform, zarówno konsolach, komputerach osobistych, jak i urządzeniach wspierających chmurę.

Przyglądamy się temu indywidualnie w przypadku gier, które tworzymy. Chcemy mieć pewność, że nasze gry będą dostępne w tak wielu różnych miejscach – na naszych konsolach Xbox, na PC, a także w chmurze, te gry mogą być dostępne na niemal każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Przyglądamy się milionom graczy, którzy będą mieli dostęp do Starfield i innych gier Xbox Game Studios. Tak naprawdę chodzi o umożliwienie graczom wyboru, w jaki sposób chcą grać, i stworzenie biblioteki gier.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że The Elder Scrolls VI jest dopiero w fazie „wczesnego rozwoju” i do premiery gry pozostało jeszcze kilka lat. Do tego czasu wiele w branży gier może się zmienić, więc Microsoft może zmienić zdanie dotyczące ekskluzywności tego tytułu. Na razie jednak wersja na PlayStation 5 nie będzie przygotowywana wraz z edycjami na Xboksa i PC.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!