Święto ognia: film o miłości, rodzinie i odwadze. Dzisiaj premiera nowej komedii w reżyserii Kingi Dębskiej

Krzysztof Żołyński
2023/10/06 07:30
0
0

Już dzisiaj polskie kina przywitają nowy film Kingi Dębskiej, reżyserki takich cenionych obrazów jak Moje córki krowy czy Plan B. Święto ognia to adaptacja bestsellerowej powieści Jakuba Małeckiego, która zdobyła Nagrodę Literacką im. Cypriana Kamila Norwida w 2018 roku.

Film opowiada historię Nastki, 20-letniej dziewczyny, która jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Marzy o tym, żeby wyjść z nim na randkę albo na koniec świata. Ale jej życie nie jest łatwe, ponieważ poza ciężką chorobą musi zmagać się z nadopiekuńczym ojcem Poldkiem, buntowniczą siostrą Łucją i ekscentryczną ciocią Józefiną.

Święto ognia: film o miłości, rodzinie i odwadze. Dzisiaj premiera nowej komedii w reżyserii Kingi Dębskiej

Święto ognia to film o miłości, rodzinie i odwadze. Pokazuje trudy i radości Nastki i jej bliskich, którzy próbują znaleźć szczęście i sens w swoim życiu. To także film o akceptacji, tolerancji i empatii.

To jest film, który zachęca nas do tego, żeby patrzeć na ludzi, którzy są inni od nas z szacunkiem i ciekawością. – powiedziała w jednym z wywiadów Kinga Dębska.

Film zdobył już dwie nagrody na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: za profesjonalny debiut aktorski Pauliny Pytlak i za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą Kingi Preis.

Premiera filmu Święto ognia w reżyserii Kingi Dębskiej

W filmie zobaczymy debiutującą na ekranie Paulinę Pytlak i tancerkę Baletu Narodowego Joannę Drabik, a partnerować będą im: Tomasz Sapryk, Kinga Preis, Karolina Gruszka, Katarzyna Herman i Mariusz Bonaszewski.

GramTV przedstawia:

Film Święto ognia dostępny jest w tej chwili wyłącznie w kinach.

Zwiastun filmu Święto ognia

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!