Super Mario Maker został ukończony w 100%. Po 280 000 próbach ostatni poziom okazał się oszustwem

Wincenty Wawrzyniak
2024/03/23 17:30
0
0

Tak naprawdę świętowanie można było zacząć już tydzień temu.

Raptem dwa tygodnie temu informowaliśmy Was, że społeczności gry Super Mario Maker na Wii U zostało tylko 37 poziomów przed wyłączeniem serwerów 8 kwietnia i w sumie pobito aż 99,92% dostępnych w grze poziomów. Teraz natomiast przychodzimy ze świetną wiadomością – Super Mario Maker został oficjalnie ukończony w 100% przez graczy. Ba, w praktyce stało się to już tydzień temu.

Super Mario Maker został ukończony w 100%. Po 280 000 próbach ostatni poziom okazał się oszustwem

Super Mario Maker na Wii U ukończony w 100%. Ostatni poziom okazał się oszustwem

Jak dotąd – a właściwie to aż do dzisiaj – wydawało się, że ostatnim i zarazem najtrudniejszym poziomem jest Trimming the Herbs, który trwa zaledwie kilkanaście sekund, ale wymaga od grającego prawie że nadludzkich umiejętności. Ostatecznie jednak oryginalny twórca tego poziomu, Ahoyo, ujawnił, że przesłał go za pomocą narzędzi TAS (Tool-Assisted Speedrun), które pozwoliły mu ukończyć level i przesłać go na serwery bez faktycznego udowodnienia, że może to zrobić prawdziwy człowiek.

Tym samym w praktyce Team 0%, czyli grupa, która zdecydowała się na całe to przedsięwzięcie, mogła rozpocząć świętowanie już tydzień temu. Niektórzy członkowie grupy już wcześniej podejrzewali, że poziom mógł zostać udostępniony w nielegalny sposób, tyle że pomysł ten odrzucono, ponieważ narzędzia TAS na Wii U nie istniały – a przynajmniej tak myślano.

Okazało się jednak, iż Ahoyo otrzymał w przeszłości wiadomość o istnieniu takich narzędzi i w ten sposób Trimming the Herbs trafiło na serwery Super Mario Maker:

Ktoś wysłał mi wiadomość o TAS, nad którym pracował na Wii U. W przesłanym filmie wydawało mi się, że to działa, ale powiedzieli mi, że porzucają projekt. TAS został odtworzony przez mojego przyjaciela po dwóch dniach budowania.

Ahoyo pogratulował zespołowi na Twitterze i przeprosił za zamieszanie:

GramTV przedstawia:

Przykro mi z powodu dramatu, jaki wywołało to w społeczności i żałuję tej męki, ale przynajmniej było to interesujące. Jednak ostatecznie prawda jest najważniejsza. Gratulacje dla Team 0% za ich zasłużone osiągnięcie! SMM zostało oczyszczone, a Ostatni Taniec był ostatnim poziomem!

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!