Unknown Worlds Entertainment pracuje nad nową grą w uniwersum Subnautica

Wincenty Wawrzyniak
2022/04/10 16:00
1
0

Z nowych ofert pracy opublikowanych przez studio Unknown Worlds Entertainment wynika, że możemy spodziewać się nowej produkcji w uniwersum lubianej Subnautiki.

Przychodzimy ze świetną wiadomością dla fanów serii Subnautica. Jak podaje serwis PC Gamer, najnowsze ogłoszenia o pracę opublikowane przez studio Unknown Worlds Entertainment wskazują na to, że deweloperzy pracują nad nową grą osadzoną właśnie w uniwersum Subnautica.

Unknown Worlds Entertainment pracuje nad nową grą w uniwersum Subnautica

Zespół szuka kogoś na stanowisko starszego projektanta narracji. Na ten moment jednak nie można powiedzieć wiele więcej; nie mamy informacji na temat samej gry czy nawet ewentualnego terminu oficjalnej zapowiedzi, a co dopiero daty premiery. Jedyne, co pozostaje, to cierpliwie czekać na dalsze szczegóły.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
10/04/2022 18:05

Nie dziwie się, że szukają kogoś od narracji. W ich ostatniej grze, zgodnie z tytułem, narracja była Below Zero.

Subnautica była na swój sposób genialna. Z nieznanych powodów rozbijamy się na bezludnej oceanicznej planecie i musimy z niej uciec. W międzyczasie odkrywamy wiele tajemnic, trafiamy na wysoce zaawansowaną rasę obcych i walczymy z dziwną zarazą na planecie. Do tego w trakcie rozgrywki stworzyliśmy pokaźną bazę danych na temat fauny i flory na planecie.

Subnautica Below Zero oprócz nowego środowiska nie oferuje nic dla tych co grali w poprzednią część. Mieliśmy mieć ekipę badającą środowisko w regione polarnym, ale twórcy gry nie wiedzieli jak pociągnąć fabułę i zupełnie ją przerobili. Ostatecznie dostaliśmy buntowniczkę, a koniec gry można przewidzieć już po 5 minutach rozgrywki. Mamy co prawda motyw o siostrze, ale ten szybko idze w odstawkę bo i tak skupieni jesteśmy na większym celu.

Liczę, że kolejna częśc będzie pod tym względem lepsza. Dotychczas nie musieli się zbytnio przykładać do jakości finalnego produktu bo nie mieli żadnej konkurencji dla swojej produkcji.