Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Steam z nowym rekordem zalogowanych jednocześnie graczy. Wynik robi wrażenie

Mikołaj Ciesielski
2022/10/24 09:50

Miniony weekend z pewnością zapisze się na kartach historii platformy Valve.

Steam z nowym rekordem zalogowanych jednocześnie graczy. Wynik robi wrażenie

Steam już w styczniu tego roku cieszył się rekordową popularnością, kiedy to w szczytowym momencie na platformie Valve znajdowało się jednocześnie ponad 29 milionów aktywnych użytkowników. Okazuje się jednak, że wspomniany wynik może odejść w zapomnienie, ponieważ w miniony weekend udało się ustanowić nowy rekord i przekroczyć kolejną barierę.

Steam przekroczył barierę 30 milionów aktywnych jednocześnie użytkowników

Jak wynika z danych dostępnych w serwisie SteamDB, w szczytowym momencie ostatniej doby na Steam zalogowało się jednocześnie 30,032,005 graczy. Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie, ale niewykluczone, że wkrótce zostanie poprawiony. Jeśli natomiast chodzi o najpopularniejsze w tym czasie produkcje, to bezkonkurencyjny okazał się Counter Strike: Global Offensive. Na drugim miejscu uplasowała się natomiast Dota 2, a podium zamyka PUBG: Battlegrounds.

Na koniec warto przypomnieć, że już jutro – 25 października – na Steam rozpocznie się duża promocja z okazji zbliżającego się Halloween. Dzięki wspomnianej wyprzedaży użytkownicy platformy Valve będą mogli wzbogacić swoje kolekcje o produkcje zawierające elementy grozy. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!