Cztery rekordy w cztery tygodnie stycznia – Steam rośnie w siłę

Maria Wawrzyniak
2022/01/25 17:45
0
0

W miniony weekend liczba aktywnych użytkowników przekroczyła 29 milionów. Wygląda na to, że szykuje się dobry rok dla platformy Steam.

Jeszcze na początku bieżącego miesiąca informowaliśmy Was o nowym rekordzie aktywności na platformie Steam. Zaledwie tydzień później został on pobity, a w miniony weekend (podajemy za serwisem Game Rant) stało się to po raz kolejny. W najlepszym momencie liczba zalogowanych użytkowników jednocześnie wynosiła 29 201 174. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę niezły wynik i na pewno będzie jeszcze lepszy.Cztery rekordy w cztery tygodnie stycznia – Steam rośnie w siłęChoć ciężko doszukać się konkretnej przyczyny, tak najprawdopodobniej wpływ na gwałtownie rosnącą popularność platformy Valve miało kilka różnych czynników. Po pierwsze, niedawno byliśmy świadkami wyczekiwanej przez wielu graczy premiery gry God of War we wspomnianym sklepie. Po drugie, doszło także do przejścia gry PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS na model free-to-play.

I wreszcie po trzecie, nadal mamy do czynienia z globalną pandemią, która zmusza wielu graczy do pozostania w domach. Ciekawe, co będzie działo się w lutym oraz w marcu, kiedy to na rynku pojawi się chociażby Elden Ring, Dying Light 2: Stay Human czy ELEX II. Zobaczymy!

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!