STALKER 2 z nowym zwiastunem. Twórcy potwierdzają termin premiery

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/30 22:40
1
0

W sieci pojawił się nowy zwiastun gry. Poznaliśmy również – wreszcie! – nową datę premiery.

Mamy to. Przedstawiciele studia GSC Game World zaprezentowali nowy zwiastun gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Materiał trwa zaledwie dwie minuty i został zaprezentowany w ramach dzisiejszego pokazu PC Gaming Show; skupia się na fabule drugiej części, która z kolei została przedstawiona za pomocą dość enigmatycznych fragmentów przerywnikowych (lub, jak kto woli, cutscenek).

STALKER 2 z nowym zwiastunem. Twórcy potwierdzają termin premiery

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – zwiastun i data premiery

Trailer przypomina nam, że legendarna Zona jest przede wszystkim niebezpieczna i pełna najróżniejszych sekretów. W głównej roli mamy tutaj Włóczęgę (ang. Strider), który opowiada głównemu bohaterowi o ”szczęśliwym amulecie” i zarazem jego przeszłości związanej z Monolitem, czyli frakcją religijną. W opisie filmiku czytamy:

Nie można zabić Boga, tak jak nie można zetrzeć nieba nad głową... Ale ich bóg zniknął. Setki zostało uwolnionych od złowrogiej błogości. Ale ilu z nich o to prosiło?

W trakcie PC Gaming Show szef studia GSC Game World, Jewgienij Grigorowicz, ujawnił, że produkcja weszła już w ostatnią fazę rozwoju, a sam zwiastun potwierdził, że debiut gry ma odbyć się między 1 stycznia a 31 marca przyszłego roku. Gra otrzymała również tytuł Most Wanted (Najbardziej pożądana) i to właśnie dlatego została zaprezentowana.

GramTV przedstawia:

Co więcej, STALKER 2 jest traktowany niemalże jako „produkt narodowy”, którego głównym zadaniem będzie pokazanie siły Ukrainy:

STALKER 2 był dla nas ważny jeszcze przed wojną, ale teraz jest już właściwie produktem narodowym, którego celem jest przekazanie światu niezłomnego ducha Ukrainy. Dziś świętujemy tutaj nasze zwycięstwo, jednocześnie dążąc do ostatecznego triumfu naszej ojczyzny w przyszłości. Jestem przepełniony radością z faktu, że STALKER 2 wchodzi w końcową fazę rozwoju. Stalkerzy wkrótce ponownie spotkają się w Strefie. Dziękuję wszystkim za tę nagrodę!

Komentarze
1
Yarod
Gramowicz
04/12/2023 12:27

Mega czekam. Moje ulubione uniwersum.