STALKER 2 działa na Unreal Engine 5. Twórcy potwierdzają świetną wiadomość

Radosław Krajewski
2021/08/11 18:20
0
0

GSC Game World ogłosiło, że ich najnowsza produkcja zaoferuje niesamowitą oprawę graficzną, którą napędza najnowszy silnik od Epic Games.

Nieoczekiwanie twórcy drugiej części Stalkera ogłosili, że ich gra napędzana jest przez piątą generację Unreal Engine. GSC Game World nie podawało wcześniej żadnych informacji o silniku gry i pomimo doskonale prezentującej się oprawie graficznej sądzono, że gra działa na Unreal Engine 4. Twórcy postanowili ujawnić tę informację za pośrednictwem Twittera.STALKER 2 działa na Unreal Engine 5. Twórcy potwierdzają świetną wiadomośćEpic Games udostępnił materiał, w którym chwalą się, że ponad 80 obecnie powstających gier działa na ich autorskim silniku. Na post odpowiedziało oficjalne konto Stalkera, które wyznało, że GSC Game World pracuje na najnowszym Unreal Engine 5 i to właśnie ten silnik napędza drugą część serii. Dla graczy to świetna wiadomość, ponieważ silnik oferuje oprawę graficzną godną najnowszej generacji. Tym samym Stalker 2 będzie jednym z pierwszych tytułów, które wykorzystają możliwości zaawansowanego silnika od Epic Games.

STALKER 2 zadebiutuje 28 kwietnia 2022 roku na komputerach osobistych oraz Xbox Series X|S. Gra pojawi się również na PlayStation 5 w późniejszym terminie.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!