STALKER 2 zaoferuje ogromny świat, ale w grze zabraknie pojazdów

Mikołaj Ciesielski
2021/06/25 09:50
0
0

Deweloperzy ujawniają kolejne szczegóły na temat produkcji.

STALKER 2 zaoferuje ogromny świat, ale w grze zabraknie pojazdów

Jednym z mocniejszych punktów pokazu Microsoftu na tegorocznym E3 był bez wątpienia klimatyczny zwiastun STALKER 2: Heart of Chernobyl, dzięki któremu poznaliśmy datę premiery gry. Kilka dni później deweloperzy opublikowali materiał wideo, w którym wskazali elementy, które mogły umknąć graczom na wspomnianym trailerze. Tymczasem wczoraj w sieci pojawiły się kolejne informacje na temat produkcji. Tym razem twórcy postanowili ujawnić dokładne wymiary mapy oraz wypowiedzieć się na temat pojazdów.

Zakhar Bocharov, odpowiedzialny za marketing w studiu GSC Game World, zdradził w rozmowie z rosyjskim serwisem DTF, że świat stworzony na potrzeby gry STALKER 2 ma objętość 64 kilometrów kwadratowych. Okazuje się jednak, że mimo tak rozległego terenu w grze zabraknie pojazdów, a użytkownicy będą musieli przemierzać mapę na piechotę.

Pojawi się za to możliwość szybkiej podróży, a Bocharov podkreślił, że system ten przybierze w STALKER 2 dość „niecodzienną formę. Niestety przedstawiciel studia GSC Game World nie ujawnił żadnych szczegółów na ten temat. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne informacje.

Na koniec przypomnijmy, że STALKER 2: Heart of Chernobyl zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox Series X/S. Premiera gry jest zaplanowana na 28 kwietnia 2022 roku. Warto też podkreślić, że w dniu swojego debiutu tytuł trafi do usługi Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!