Sprzedaż PlayStation 5 i Xboxów rozczarowała Sony i Microsoft. Obaj giganci ograniczają produkcję konsol

Krzysztof Żołyński
2024/02/12 21:00
1
0

Okres przedświąteczny zazwyczaj jest czasem wzmożonych zakupów, ale miniony rok zaskoczył producentów konsol. Małe zainteresowanie Xboxami i PS5.

Przedświąteczny szał zakupowy ominą w zeszłym roku konsole Microsoftu i Sony. Zgromadzone dane dają do zrozumienia, że zarówno Xboxy jak i PlayStation 5 sprzedawały się kiepsko, a na pewno poniżej oczekiwań swoich producentów. Okazuje się, że magazyny pękają w szwach, a na półkach w sklepach wciąż zalega mnóstwo niewyprzedanych konsol.

Sprzedaż PlayStation 5 i Xboxów rozczarowała Sony i Microsoft. Obaj giganci ograniczają produkcję konsol
https://pixabay.com/photos/joysticks-playstation-game-console-6603119/

Jak donoszą specjaliści z Businesstoday oraz Install Base obie firmy zmniejszają obecnie swoją produkcję. Oczekuje się, że Sony uszczupli produkcję o połowę w całym pierwszym kwartale - z 1 miliona sztuk miesięcznie do zaledwie 500 tys. Z kolei Microsoft podobno zaplanował, w pierwszym kwartale roku, całkowite wstrzymanie produkcji.

Produkcja Xboxów i PlayStation 5 chwilowo ograniczona

Wynika z tego, że obie firmy błędnie oszacowały popyt na konsole i po czasach kiedy były one poszukiwane przez graczy i kupowane za każdą cenę, zainteresowanie spadło. O ile samo wstrzymanie produkcji nie jest niczym nowym, bo przytrafiło się konsoli GameCube w 2003 roku, to jest to naprawdę zły znak pokazujący niskie zainteresowanie graczy. Być może nie będzie to stały trend a raczej przejściowa czkawka.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
nałogi
Gość
13/02/2024 17:57

Sorry ale jak mam płacić za grę 300-400 złotych to odechciewa mi się grać.  Nawet gdyby gry kosztowały 100-200 złotych. Pamiętam jak gry które kosztowały 100 (to było dużo) można było w nie grać dziesiątki albo setki godzin.  Teraz taki COD 4-5 godzin a płacisz krocie. I do tego żeby grać w sieci trzeba jeszcze jakiś pass kupić.  Wyleczyło mnie to z nałogu