PlayStation z kontrowersyjnym patentem. Cross-platformowy system NFT w grach

Wincenty Wawrzyniak
2023/03/18 09:00

Najnowszy patent pokazuje, że Sony wciąż poszukuje sposobów na zaimplementowanie NFT w swoich produkcjach i systemach.

Choć branża gier zdecydowanie zostawiła w tyle temat NFT oraz technologii blockchain, wszystko wskazuje na to, że Sony nie zamierza rezygnować z poszukiwania sposobów na zaimplementowanie wspomnianych tokenów w swoich produkcjach oraz systemach.

PlayStation z kontrowersyjnym patentem. Cross-platformowy system NFT w grach

Sony jeszcze nie zrezygnowało z NFT

Jak podaje serwis Video Games Chronicle, japońska korporacja jeszcze w 2021 roku złożyła patent, który został opublikowany dopiero wczoraj. Według zawartych w nim informacji Sony ma w planach umożliwienie graczom znajdowania w grach tokenów NFT w postaci unikalnych przedmiotów, dzięki którym ich posiadacze będą wyróżniać się w grach sieciowych.

Przedstawiono także przykładową sytuację:

W grze znajduje się unikalna skórka, którą może znaleźć tylko jeden gracz lub grupa graczy. Wówczas zostaną oni właścicielami tego NFT i będą mogli wykorzystać skórkę w innych grach oraz innych systemach/platformach.

GramTV przedstawia:

Oprócz tego znaleziono wzmiankę o tym, że, przykładowo, pierwszy gracz, który pokona wyznaczonego bossa, mógłby otrzymać Hunter Damage Weapons – przedmiot będzie mógł pojawić się także w innych tytułach.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że w planach jest także umożliwienie graczom handlowania NFT. Jeżeli więc komuś nie uda się zdobyć unikalnej skórki za wykonanie jakiejś aktywności, będzie mógł wydać najpewniej prawdziwe pieniądze, aby tę skórkę zakupić.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!