Snowpiercer skasowany. Warner Bros zakończył serial po czwartym sezonie

Radosław Krajewski
2022/06/18 10:45

Pociąg zmierza do stacji końcowej.

Snowpiercer nie doczeka się kolejnych sezonów. Zapowiedziana jeszcze na początku bieżącego roku czwarta seria będzie ostatnią. Taką decyzję podjęło Warner Bros. Discovery, zaledwie dwa miesiące po zawieszeniu wszystkich przyszłych projektów stacji TNT i TBS. Dla pierwszej ze stacji Snowpiercer był największych hitem i wszystko wskazuje na to, że firma przygotowuje się do całkowitej rezygnacji z tworzenia seriali dla obu stacji.

Snowpiercer skasowany. Warner Bros zakończył serial po czwartym sezonie

Oficjalne powody anulowania serialu nie są znane, ale w tym przypadku nie ma mowy o niskiej oglądalności. Serial cieszył się sporą popularnością na całym świecie, głównie dzięki podpisaniu przez firmę umowy z Netflixem na dystrybucję Snowpiercera. Tytuł prawdopodobnie jest zbyt drogi w produkcji przez dużą liczbę scen wykorzystujących efekty specjalne oraz rosnące wynagrodzenie aktorów. Już wcześniej prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, zapowiedział poszukiwanie oszczędności. Niedawno kapitalizacja firmy spadła do poziomu 33,1 miliarda dolarów, co jest wynikiem dużo poniżej długu korporacji, która obecnie wynosi aż 55 miliardów dolarów.

Możemy potwierdzić, że Snowpiercer zakończy się po udanej, wielosezonowej emisji na TNT. Jej utalentowani scenarzyści, aktorzy i ekipa przyjęli niezwykle założenia i ożywili je w ekscytujący sposób. Serial został doceniony przez krytyków, miał znaczący wpływ na gatunek postapokaliptyczny i teraz na zawsze pozostanie w sercach i umysłach fanów – powiedział rzecznik firmy.

GramTV przedstawia:

Nowym showrunnerem, który odpowiada za czwarty sezon, został Paul Zbyszewski, który wcześniej pracował nad Agentami T.A.R.C.Z.Y., oraz Helstrom dla Marvela. Nowe odcinki Snowpiercera wciąż są w produkcji. Nie wiadomo, kiedy ostatni sezon zadebiutuje na TNT i Netflixie.

Komentarze
4
Karfein
Gramowicz
19/06/2022 04:42

Oglądałem film oraz serial. Choć miały inne wizje na rozwój fabuły, to serial przyjemnie się oglądało (a rozwój charakteru Ruth to majstersztyk) - nie wiem, gdzie tam ludzie gniota widzieli wielce.

Spar1988
Gramowicz
18/06/2022 15:32

To było strasznie słabe, pamiętam że oglądałem tylko parę odcinków bo chyba była to zima i nic innego po prostu nie było, gniot.

sc
Gramowicz
18/06/2022 13:40
JakiśNick napisał:

To był film. Serial z tego na 1-2 sezony. Jestem w szoku, że już 4 wyrzygali :D

No dokładnie. Jak długo można jechać pociągiem.

JakiśNick
Gramowicz
18/06/2022 11:58

To był film. Serial z tego na 1-2 sezony. Jestem w szoku, że już 4 wyrzygali :D