Skyrim Anniversary Edition utrudni korzystanie z większości rozbudowanych modów

LM
2021/10/13 14:17
0
0

Skyrim Anniversary Edition zadebiutuje z setkami wbudowanych modów, ale przy okazji ubije sporo innych,

Bethesda nie daje wytchnienia członkom społeczności sceny modderskiej The Elder Scrolls 5 Skyrim. Okazuje się, że zaplanowane na listopad Skyrim Anniversary Edition obok zapowiedzianych przez twórców poprawek i dodatków, wprowadzi także zaktualizowaną wersję kompilatora Visual Studio. Oznacza to, że modyfikacje bazujące na Skyrim Script Extender, jak również samo narzędzie, trzeba będzie specjalnie przepisać pod Visual Studio 2019.

Skyrim Anniversary Edition utrudni korzystanie z większości rozbudowanych modów

W praktyce musimy liczyć się z tym, że większość modów nie będzie kompatybilna z Rocznicowym Wydaniem, głównie dlatego, że ich twórcy od dawna zajmują się czymś innym. Jeden z twórców Skyrim Script Extender poinformował o zaistniałych okolicznościach, które wynikają z dwóch decyzji Bethesdy – po pierwsze Anniversary Edition ukaże się jako aktualizacja, która nadpisze Skyrim Special Edition na PC; po drugie ekipa mogła wzorem innych deweloperów obejść ograniczenia wykorzystanego wcześniej Visual Studio 2015 poprzez specjalny plik, uruchamiany wraz z grą. Wystarczyłoby, aby chociaż w jednym aspekcie zadecydowano inaczej, by uniknąć problemów z działaniem modyfikacji.

GramTV przedstawia:

Warto wspomnieć, że najbardziej dostanie się totalnym konwersjom i pozostałym rozbudowanym projektom, które dzięki rozszerzonym skryptom dużo głębiej ingerowały w oryginalny kod gry. Mody skupiające się na nadpisywaniu plików, jak choćby pakiety tekstur, powinny w teorii działać poprawnie.

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition zadebiutuje na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series dokładnie 11 listopada tego roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!