Skromny pogrzeb Babylon's Fall. Garstka ostatnich graczy pożegnała produkcję

Radosław Krajewski
2023/03/01 14:20

Przygnębiające pożegnanie z grą.

W ostatni dzień lutego Babylon's Fall po zaledwie roku od premiery dokonał swojego żywota. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku Square Enix poinformowało o zakończeniu wsparcia gry i wyłączeniu serwerów. Produkcja od samego początku nie cieszyła się wielkim zainteresowaniem graczy, a nieliczne filmy z pogrzebu produkcji jedynie udowadniają, że firma podjęła dobrą decyzję, aby Babylon's Fall uśmiercić tak szybko.

Skromny pogrzeb Babylon's Fall. Garstka ostatnich graczy pożegnała produkcję

Serwery Babylon's Fall wyłączone

Wczoraj ostatni gracze Babylon's Fall zebrali się w grze, aby odpowiednio pożegnać produkcję i rozstać się z tym tytułem. We wtorek równo o 8:00 czasu polskiego serwery zostały wyłączone, a gracze zobaczyli rozczarowującą planszę z informacją, że gra jest „obecnie w trakcie konserwacji”. Niestety deweloperzy nawet nie pokusili się o żadną niespodziankę dla wiernych graczy, którzy spędzili ostatnie godziny gry, wspólnie się w nią bawiąc.

GramTV przedstawia:

Nagrania z ostatnich chwil życia Babylon's Fall pokazują niewielką grupę graczy, którzy wspólnie doświadczyli końca gry. Niektórzy tańczyli, inni skakali w kółko, jeszcze inni gracze po prostu spokojnie czekali. Nie brakowało również takich, którzy udali się po raz ostatni na bossów, aby przypieczętować rozstanie się z grą walką z najpotężniejszymi przeciwnikami. Nagrania zobaczycie poniżej.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
01/03/2023 14:35

Inna sprawa że w sumie fajnie zobaczyć "fizycznie" koniec jakiejś gry bo to jednak coś niecodziennego :) Będą mogli wnukom opowiadać.