Skasowane przez Netflixa fantasy przejęte przez Disney+. Bestsellerowa powieść doczeka się ekranizacji

Radosław Krajewski
2024/07/01 11:35
2
0

Seria powieści fantasy Ricka Riordana jednak doczeka się ekranizacji, ale nie w formie filmowej trylogii.

Po sukcesie Percy’ego Jacksona i bogów olimpijskich z ubiegłego roku Disney nie zamierza rezygnować ze współpracy z Rickiem Riordanem i studio dało zielone światło na serialową adaptacji kolejnej bestsellerowej serii powieści tego autora. Mowa o Kronikach rodu Kane’ów, które po wielu latach jednak doczekają się ekranizacji i za kilka lat trafi na platformę Disney+. Riordan będzie pełnił funkcję scenarzysty oraz producenta wykonawczego przy nowym serialu.

Kroniki rodu Kane’ów
Kroniki rodu Kane’ów

Disney+ przejął skasowane przez Netflixa Kroniki rodu Kane

Jeszcze w 2020 roku Riordan ogłosił, że Netflix pracuje nad filmową trylogią na podstawie Kronik rodu Kane’ów. Od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe doniesienia o produkcji. Dopiero w marcu bieżącego roku Riordan przyznał, że prace nad filmami nie będą kontynuowane i Netflix rezygnuje z projektu. Na szczęście Disney dostrzegł potencjał w rozwoju uniwersum Percy’ego Jacksona, w którym to świecie rozgrywa się również akcja Kronik rodu Kane’ów i jak podaje serwis Nexus Point News, prace nad serialową adaptacją już trwają.

GramTV przedstawia:

Kroniki Rodu Kane opowiadają historię dwójki rodzeństwa, Cartera i Sadie Kane’ów, którzy są nastoletnimi magikami i potomkami faraonów starożytnego Egiptu. Chociaż seria powieści skupia się na egipskiej mitologii, to w powieściach pojawiły się subtelne wskazówki, które sugerują, że ta seria powieści połączona jest z przygodami Percy’ego Jacksona.

Riordan napisał nawet historię, w której bohaterowie obu bestsellerowych serii powieści pojawiają się w tej samej przygodzie. Otwiera to drogę do stworzenia przez Disney+ nowego uniwersum, które połączy oba seriale.

Komentarze
2
xguzikx
Redaktor
01/07/2024 13:35

jako sympatyk książek o Percym Jacksonie (fajne do poczytania dziecku do poduszki) byłem zażenowany tworem D+ i odpadłem po kilku odcinkach. Pomijając odstępstwa od literackiego pierwowzoru serial był potwornie nudny i dla mnie, i dla juniora

wolff01
Gramowicz
01/07/2024 12:08

Urzeczywistnienie powiedzenia "z deszczu pod rynnę" xD