Netflix rezygnuje z filmu fantasy na podstawie bestsellerowej serii powieści

Radosław Krajewski
2024/03/09 15:30
1
0

Kolejny projekt na podstawie twórczości Ricka Riordana nie dojdzie do skutku. Platforma zrezygnowała z nakręcenia filmu.

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy święcił triumfy na Disney+, więc platforma przedłużyła serial na drugi sezon. W międzyczasie miał powstać film na podstawie twórczości Ricka Riordana. Mowa o Kronikach Rodu Kane’ów, który to projekt został ogłoszony jeszcze w 2020 roku. Produkcja fantasy skierowana do młodszych czytelników opowiadała historię Sadie i Cartera Kane’ów, którzy na swej drodze spotykają różnych bogów. W jednej z książek ich drobi krzyżują się nawet z Percym, Kane’owi nie mają jednak tak wiele szczęścia jak potomek Posejdona i ich film został skasowany przez Netflixa.

Netflix rezygnuje z filmu fantasy na podstawie bestsellerowej serii powieści

Kroniki Rodu Kane – Netflix zrezygnował z filmu

Wiadomość przekazał sam autor książek, który wyjaśnił, że obecnie platformy streamingowe odrzucają słabiej rokujące projekty. Riordan wskazał jednak, że projekt może powstać dla innego studia.

Obecnie w przypadku Kronik Rodu Kane’ów następuje „zmiana sytuacji”, co oznacza, że ​​Netflix zdecydował się nie rozwijać dalej tego projektu, a po dwóch latach prób stworzenia scenariusza, który by im się podobał, szansa na powstanie filmu wygasła. Teraz wszystko zależy od tego, czy wkroczy inne studio, które przejmie koszty produkcji i ruszy dalej z realizacją filmu. To wcale nie jest niezwykła sytuacja. Tak się dzieje, jak sądzę, z większością projektów filmowych. Ponadto cała branża streamingowa obecnie ogranicza swój rozwój, co oznacza, że ​​anuluje więcej treści, niż ich tworzy. Kane dał się złapać w ten trend pomimo dużego sukcesu serialu o Percym Jacksonie.

GramTV przedstawia:

Na Kroniki Rodu Kane składają się trzy powieści, które zostały wydane w latach 2010-2012. Rick Riordan stworzył również kilka pobocznych książek wchodzących w skład serii, a także komiks na podstawie przygód Sadie i Cartera.

Komentarze
1
materac
Gość
13/03/2024 13:21

Czyli bedzie to robic disney znajac zycie :)