Shrek we wczesnej wersji animacji. Zaginiony materiał odnaleziony po 30 latach

Radosław Krajewski
2023/11/25 13:30
0
0

Fani są zdumieni pierwotnym wyglądem popularnego zielonego ogra.

Zanim w 2001 roku DreamWorks Animation wypuściło pierwszą część Shreka, animatorzy studia już kilka lat wcześniej opracowywali film o zielonym ogrze. W latach 90. tworzono inną wersję filmu, która miała być mroczniejsza i dużo tańsza od kinowego hitu. Teraz po trzydziestu latach materiał trafił w końcu do sieci i możemy zobaczyć, jak wyglądała pierwotna wersja Shreka.

Shrek we wczesnej wersji animacji. Zaginiony materiał odnaleziony po 30 latach

Shrek – wczesna wersja filmu sprzed prawie 30 lat trafiła do sieci

Osoba, która przesłała film, twierdzi, że brała udział w projektowaniu produkcji oryginalnego filmu i odnalazła zaginione wideo. Na trwającym niecałe czterdzieści sekund filmie możemy zobaczyć, jak Shrek, który nie przypomina swojego odpowiednika z finalnej wersji, przemierza ulice średniowiecznego królestwa, tańcząc do utworu „I Got You (I Feel Good)” autorstwa Jamesa Browna, demonstrując pokaz swojej siły, wyrzucając bandytę w powietrze.

Prawa do Shreka trafiły do DreamWorks w 1994 roku, po tym, jak Steven Spielberg kupił licencję na ekranizację książki dla dzieci z 1991 roku. Pierwotnie studio miało przygotować film z tradycyjną, rysowaną animacją, ale rozwój technologii i sukces Toy Story Pixara pozwolił DreamWorksowi na stworzenie filmu za pomocą cyfrowej animacji.

GramTV przedstawia:

Wczesna wersja Shreka, która pojawiła się w sieci, pochodzi z 1995 roku. W tej wersji możemy usłyszeć Chrisa Farleya jako głównego bohatera.

Obecnie Shrek doczekał się czterech filmów i dwóch spin-offów o Kocie w Butach. Piąta część przygód zielonego ogra jest już w przygotowaniu. Według niedawnych doniesień na Shreka 5 nie będziemy musieli długo czekać.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!