Serial God of War od Amazona będzie „niezwykle wierny materiałowi źródłowemu”

Mikołaj Ciesielski
2022/12/20 12:30

„Niesamowicie dobrze radzimy sobie z adaptacjami” – podkreśla szef działu seriali Amazon Studios.

Serial God of War od Amazona będzie „niezwykle wierny materiałowi źródłowemu”

W zeszłym tygodniu Amazon potwierdził, że serial God of War – na podstawie produkcji z 2018 roku – otrzymał zielone światło. Z pewnością część fanów marki niepokoi się o jakość nadchodzącej ekranizacji przygód Kratosa i Atreusa. Tymczasem szef działu seriali Amazon Studios postanowił odpowiedzieć na obawy graczy i zapewnił, że serial będzie „niezwykle wierny materiałowi źródłowemu”.

Serial God of War ma zachęcić widzów nieznających oryginału do zapoznania się z grą Sony Santa Monica

Vernon Sanders w rozmowie z serwisem Collider stwierdził także, że po zobaczeniu ekranizacji, osoby, które wcześniej nie miały okazji zapoznać się z przygodami Kratosa i Atreusa, będą chciały sięgnąć po produkcję studia Sony Santa Monica. Szef działu seriali Amazon Studios jest również przekonany, że God of War będzie „wielkim dziełem”. W osiągnięciu sukcesu ma natomiast pomóc doświadczenie Amazona w tworzeniu adaptacji.

Niesamowicie dobrze radzimy sobie z adaptacjami, od „Invincible” po „The Boys”. To znaczy, po prostu nakręciliśmy ich już trochę, prawda? Wiemy też, że God of War ma wielu oddanych fanów. Rzeczą, której zawsze szukamy [w przypadku adaptacji – dop. red.] jest to, czy istnieje w niej duży ładunek emocjonalny i porządna historia. Uważam, że te elementy czynią God of War tak wyjątkowym – stwierdził Sanders.

GramTV przedstawia:

Na koniec warto przypomnieć, że producentami oraz osobami odpowiedzialnymi za scenariusz serialu God of War są Mark Fergus oraz Hawk Ostby – twórcy oraz producenci „The Expanse”. Showrunnerem produkcji jest Rafe Judkins, który pełnił tę samą funkcję przy ekranizacji „Koła czasu”. Całość powstanie natomiast we współpracy pomiędzyAmazon Studios oraz Sony Pictures. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze nieco poczekać.

Komentarze
3
Thormal
Gość
21/12/2022 08:21

No jak dobrzy są w adaptacje pokazały najlepiej ostatnie pierścienie władzy xD mam nadzieję, że Sony dobrze ich przypilnuję...

Headbangerr
Gramowicz
20/12/2022 13:02

To prawie tak, jakby Rosja zadeklarowała: "Wujek Putin będzie w nadchodzącym roku wyjątkowo serdeczny i łaskawy dla wszystkich"

MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/12/2022 12:34

Zobaczymy.