Scathe – poznajcie więcej szczegółów na temat tego krwistego shootera

Smolak
2022/03/25 08:00

Najświeższe wideo przybliża nam jedną z najważniejszych mechanik.

O zapowiedzi Scathe informowaliśmy Was w lutym, kiedy twórcy z Damage State zaprezentowali graczom pierwszy trailer. Teraz podzielili się kolejnym materiałem, który pozwoli nam się przyjrzeć temu dobrze zapowiadającemu się shooterowi. Wideo ma charakter dziennika deweloperskiego, a ten odcinek poświęcony jest aspektowi bullet hell. Wszystko wskazuje na to, że w Scathe czekać będzie na nas nie tylko masa strzelania, ale i umiejętnego omijania pocisków przeciwnika.

Scathe – poznajcie więcej szczegółów na temat tego krwistego shootera

Gatunek bullet hell charakteryzuje się tym, że gracz musi „tańczyć” wśród zalewających planszę pocisków. Mechanikę tę możemy kojarzyć głównie z gier 2D lub tytułów, w których wydarzenia obserwujemy z perspektywy lotu ptaka. Ekipa z Damage State zdecydowała się na przeniesienie i dostosowanie tego doświadczenia na potrzeby strzelanki w 3D. Z pewnością nie było to łatwe zadanie. Warto zaznaczyć, że osoby, które miały okazję przetestować demo udostępnione podczas jednego z festiwali Steam, pozytywnie wypowiadały się o dotychczasowych dokonaniach twórców.

W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w postać tytułowego Scathe, pełniącego rolę Egzekutora Piekielnych Legionów. Musi on udowodnić swoją wartość i wydostać się z pełnego niebezpieczeństw labiryntu. Podczas zabawy gracz będzie musiał wykorzystać brutalną siłę i szybkość bohatera, by odszukać, chronione przez „wszechpotężnych Strażników”, Piekielne Kamienie. Dzięki ich mocy będzie mógł opuścić labirynt. Zanim to jednak nastąpi, przyszykujcie się na dawkę solidnych wyzwań.

Produkcja jeszcze w tym roku ma zadebiutować na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!