Resident Evil Village na TGS. Capcom prezentuje fabularne DLC i inne atrakcje

Mikołaj Ciesielski
2022/09/16 07:40

Capcom przypomina o nowościach zmierzających do ostatniej odsłony serii Resident Evil.

Resident Evil Village na TGS. Capcom prezentuje fabularne DLC i inne atrakcje

Już w połowie czerwca Capcom zapowiedział, że jesienią Resident Evil Village doczeka się nowej zawartości zatytułowanej „Winter Expansion, której częścią będzie m.in. fabularny dodatek „Shadows of Rose”. Z okazji trwających targów Tokyo Game Show 2022 japońska firma postanowiła przypomnieć fanom Resident Evil o nadchodzących atrakcjach i opublikowała obszerny zwiastun prezentujący poszczególne elementy wspomnianego „Winter Expansion”.

Nowe fragmenty rozgrywki z dodatku Shadows of Rose do gry Resident Evil Village

Fabularne rozszerzenie „Shadows of Rose” – jak wskazuje sama nazwa – skupi się na losach tytułowej córki Ethana Wintersa. Całość będzie rozgrywać się perspektywie TPP. Akcja dodatku została natomiast umiejscowiona 16 lat po wydarzeniach przedstawionych w Resident Evil Village, a w trakcie rozgrywki gracze trafią do świata znajdującego się w umyśle istoty zwanej Megamycete, gdzie nawet jeden cios może skończyć się tragicznie dla bohaterki.

Rose nie będzie jednak bezbronna. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, córka Ethana obdarzona jest specjalnymi mocami, dzięki którym będzie mogła unieruchamiać zagrażających jej oponentów. Rzućcie okiem na wideo na dole wiadomości, by zobaczyć kilka ujęć ze wspomnianego dodatku fabularnego do Resident Evil Village.

Warto pamiętać, że wraz z „Winter Expansion” nowości doczeka się również tryb Mercenaries, w którym – jako grywalne postacie – pojawią się zarówno Lady Dimitrescu, jak i Lord Heisenberg. Ponadto dzięki nowej zawartości gracze będą mogli również ukończyć Resident Evil Village z kamerą TPP. Fani serii mają więc na co czekać.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pakiet „Winter Expansion” zadebiutuje na rynku 28 października. Nowa zawartość dostępna będzie również w wydaniu Resident Evil Village: Gold Edition, które trafi do sprzedaży tego samego dnia.

Na koniec przypomnijmy, że Resident Evil Village zadebiutowało na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S w maju ubiegłego roku. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji Capcomu, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Resident Evil Village – recenzja – w rumuńskiej wiosce dziś nie zaśnie nikt…

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Sanders-sama
Gramowicz
16/09/2022 07:47

Wołają kasę za DLC, które miało być darmowe. Widać że to kolejne mini DLC z assetami z podstawki. 

Za tą cenę pass.