Aktualizacja Resident Evil 7 do wersji PS5 płatna dla graczy PS Plus Collection

Maria Wawrzyniak
2022/06/16 09:30

Gracze posiadający PS Plus Collection nie mogą za darmo zaktualizować gry do wersji na konsolę PlayStation 5.

Jak podaje serwis IGN, wielu miłośników serii Resident Evil od studia Capcom odkryło, iż nie może za darmo skorzystać z darmowej aktualizacji gry Resident Evil 7: Biohazard z wersji na PlayStation 4 do wersji na PlayStation 5 – zamiast tego na ekranie widnieje informacja, że ulepszenie jest dostępne w cenie 19,99 dolarów. Łatka zwyczajnie nie jest dostępna dla graczy, którzy zdecydowali się pobrać grę bez żadnych dodatkowych opłat w ramach PlayStation Plus Collection. W takiej sytuacji muszą zapłacić.

Aktualizacja Resident Evil 7 do wersji PS5 płatna dla graczy PS Plus Collection

To przykra sytuacja dla tej konkretnej części społeczności; Capcom udostępnił niedawno next-genowe aktualizacje dla gier Resident Evil 7: Biohazard, Resident Evil 3 oraz Resident Evil 2. Deweloperzy ulepszyli rozgrywkę, dbając nie tylko o oficjalne wsparcie dla technologii ray tracing, ale również o dźwięk 3D czy wykorzystanie możliwości kontrolera DualSense. Pytanie, czy była to decyzja Capcomu, czy może Sony.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
alex1112
Gramowicz
16/06/2022 21:12

Chcieliście gry-usługi, to macie gry-usługi.

Kafar
Gramowicz
16/06/2022 11:01

Znając ostatnim czasu Sony, to na pewno mieli wpływ na tą decyzję. Sony strasznie pazerne się stało po sukcesie poprzedniej generacji. I mówię to jako gracz co większość czasu był w obozie Sony. Szkoda gdy firma jednak przestaje się starać.