Red Dead Redemption 2 z wersją na PS5 i XSX? MS planował zapewnić grę w Xbox Game Pass

Radosław Krajewski
2023/09/19 14:00
0
0

Czyżby Rockstar Games miał w planach ulepszoną wersję drugiego Red Dead Redemption dla obecnej generacji konsol?

Wciąż pojawiają się nowe informacje z porannego wycieku dokumentów Microsoftu pochodzących ze sprawy sądowej z Federalną Komisją Handlu. Wcześniej dowiedzieliśmy się, jakie plany miała Bethesda na kolejne lata, w tym wydanie zremasterowanych wersji Fallouta 4 i Obliviona. Poznaliśmy także plany Microsoftu na rozwój Xbox Game Pass, w tym umieszczenia w usłudze Baldur’s Gate 3, Dying Light 2 oraz Gotham Knights. Z dokumentów wynika również, że Microsoft spodziewał się przygotowania przez Rockstar Games natywnej wersji Red Dead Redemption 2 dla konsol Xbox Series X/S oraz PlayStation 5.

Red Dead Redemption 2 z wersją na PS5 i XSX? MS planował zapewnić grę w Xbox Game Pass

Microsoft chciał zapewnić Xbox Game Pass natywną wersję Red Dead Redemption 2 na Xbox Series X/S

Niedawno studio wydało zremasterowaną wersję pierwszej części Red Dead Redemption, która pojawiła się wyłącznie na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Na razie nie otrzymaliśmy żadnych wiarygodnych przecieków, aby deweloperzy mieli w planach również przygotowanie odświeżonej wersji przygód Arthura Morgana. Ale na taki scenariusz liczyli nie tylko fani, ale również Microsoft, który planował związać się z Take-Two Interactive umową, która gwarantowałaby pojawienie się ulepszonej wersji Red Dead Redemption 2 na Xbox Series X/S w usłudze Xbox Game Pass.

GramTV przedstawia:

Microsoft spodziewał się pojawienia gry w drugim kwartale roku fiskalnego 2023 roku, czyli od października do grudnia 2022 roku. Firma planowała zapewnić subskrybentom usługi inne wysokobudżetowe produkcje w obliczu przesunięć dat premier Redfalla i Starfielda. W dokumencie możemy zobaczyć, że Microsoft określił szanse na sfinalizowanie umowy z Take-Two Interactive jako „bardzo mało prawdopodobne”.

Gigant z Redmond zamierzał zapłacić deweloperom i wydawcy ponad 5 milionów dolarów miesięcznie za umieszczenie nowej wersji Red Dead Redemption 2 w Xbox Game Pass. Microsoft spodziewał się, że gra będzie cieszyła się sporą popularnością, notując 10 milionów godzin miesięcznie. Podano również, że wersja na komputery osobiste jest „wątpliwa”. Nie wiadomo jednak, czy odnosi się do portu gry na PC, czy też umieszczenia produkcji w PC Game Pass.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!