Back 4 Blood ocenione. Czy warto zagrać w nową grę twórców Left 4 Dead?

Mikołaj Ciesielski
2021/10/12 08:30

Produkcja debiutuje dziś na PC i konsolach oraz w usłudze Xbox Game Pass.

Back 4 Blood ocenione. Czy warto zagrać w nową grę twórców Left 4 Dead?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu debiutuje dziś Back 4 Blood, czyli nowa strzelanka od twórców Left 4 Dead. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry. Możemy więc sprawdzić, czy warto sięgnąć po najnowszą produkcję Turtle Rock Studios, czy też lepiej trzymać się od wspomnianego tytułu z daleka.

W chwili pisania tej wiadomości Back 4 Blood może pochwalić się średnią ocen na poziomie 79% (na podstawie 17 opinii) w serwisie OpenCritic. Aż 93% recenzentów poleca produkcję Turtle Rock Studios. Gra jest chwalona przede wszystkim za gameplay, satysfakcjonującą zabawę w kooperacji oraz przemyślany system progresji i kart. Wśród zalet wymienia się również kampanię fabularną, która jest dość długa i zróżnicowana.

Niestety Back 4 Blood nie jest produkcją wolną od wad. Recenzenci narzekają na fakt, że gra wymusza na użytkownikach rozgrywkę sieciową, a wszystko przez kontrowersyjną decyzję twórców dotyczącą braku progresji w trybie solo. Ponadto pojawiają się problemy z optymalizacją na konsolach, a sztuczna inteligencja nie nie należy do najwybitniejszych. Nie brakuje też narzekań na misje, które z czasem stają się mocno powtarzalne.

Back 4 Blood – wybrane oceny:

  • Gamepur – 9/10
  • Inverse – 9/10
  • Infinite Start – 8/10
  • Hobby Consolas – 8/10
  • Spaziogames – 8/10
  • PC Invasion – 7.5/10
  • Game Grin – 7.5/10
  • Xbox Era – 7.2/10

Na koniec przypomnijmy, że Back 4 Blood debiutuje dziś na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jak wspomnieliśmy wyżej, tytuł wzbogaci dziś także usługę Xbox Game Pass. Zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się z pełnymi wymagania sprzętowymi dla wersji PC.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
12/10/2021 17:12

Mnie osobiście się podoba. W drużynie i na wyższych poziomach trudności gra się świetnie.