Ruszyły prace nad "koreańskim Wiedźminem" – oto Project Windless

Maria Wawrzyniak
2022/08/07 18:30

Prace nad nowym projektem firmy Krafton – koreańskim Wiedźminem o kodowej nazwie Project Windless – ruszyły pełną parą.

Jak podaje serwis PC Gamer, przedstawiciele firmy Krafton – znanej głównie jako wydawca gry PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS – poinformowali, iż ruszyły prace nad Project Windless, określanym często jako koreański Wiedźmin. Choć o produkcji po raz pierwszy usłyszeliśmy jeszcze w zeszłym roku, znajdowała się ona wówczas dopiero na etapie koncepcyjnym. Teraz natomiast dowiedzieliśmy się więcej.

Krafton

Czym jest Project Windless?

  • Krafton uruchomił oficjalną stronę internetową produkcji. Możemy tam między innymi przeczytać, że Project Windless bazuje na The Bird That Drinks Tears, czyli bardzo popularnej serii koreańskich powieści z gatunku fantasy stworzonych przez Yeongdo Lee.
  • Project Windless będzie wysokobudżetową produkcją. Korporacja jest przekonana, iż marka ma szansę zyskać popularność na całym świecie – w planach są nawet adaptacje serii na inne media.
  • Najprawdopodobniej będzie to tytuł przeznaczony dla pojedynczego gracza. Firma poszukuje bowiem producenta z doświadczeniem w nadzorowaniu prac nad wysokobudżetowymi grami single-player z otwartym światem. Tutaj możecie znaleźć ofertę pracy.
  • Na ten moment nie wiemy, kto pracuje nad projektem. Wiemy jednak, że Krafton jest właścicielem takich zespołów, jak PUBG Studios, Unknown Worlds, Bluehole Studio czy Striking Distance Studios.
  • Wśród twórców pracujących nad Project Windless znalazł się Iain McCaig, czyli amerykański artysta koncepcyjny, który w przeszłości tworzył grafiki dla takich marek, jak The Avengers, Harry Potter czy Star Wars. Podczas komentowania projektu (podajemy wciąż za PC Gamer) przyznał, że The Bird That Drinks Tears to epicka historia, którą można porównać do Władcy pierścieni oraz Diuny.

The Bird That Drinks Tears to składająca się z w sumie czterech książek seria, która przenosi nas do fantastycznego uniwersum. Świat jest zamieszkiwany zarówno przez ludzi, jak i trzy inne inteligentne rasy wywodzące się z azjatyckich mitologii. Cykl okazał się prawdziwym bestsellerem w Korei Południowej i ostatecznie doczekał się aż ośmiotomowej kontynuacji w postaci The Bird That Drinks Blood.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!