Prince of Persia: The Sands of Time Remake nie pojawi się w tym roku fiskalnym

Mikołaj Ciesielski
2022/06/04 09:00
2
0

Ubisoft zapewnia, że gra nie została anulowana, mimo że sprzedawcy zaczęli wycofywać tytuł ze swojej oferty.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake nie pojawi się w tym roku fiskalnym

Miesiąc dowiedzieliśmy się, że indyjskie oddziały Ubisoftu, czyli Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, nie będą dłużej pracować nad Prince of Persia: The Sands of Time Remake, a projekt został przekazany deweloperom z Ubisoft Montreal. Tymczasem gra zaczęła znikać z ofert wybranych sklepów, co stało się źródłem plotek, jakoby francuska firma anulowała odświeżoną wersję Piasków Czasu. Na szczęście do całej sytuacji zdążył się już odnieść sam wydawca.

W komunikacie przekazanym redakcji IGN Ubisoft zapewnił, że Prince of Persia: The Sands of Time Remake wciąż powstaje, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom tytuł nie zadebiutuje w bieżącym roku fiskalnym, który kończy się 31 marca 2023 roku. Francuska firma wyjaśnia, że kolejne opóźnienie premiery gry wynika ze zmiany dewelopera, o której wspomnieliśmy na początku wiadomości.

Ubisoft poinformował również, że osoby, chcące anulować zamówienie przedpremierowe, mogą kontaktować się ze sprzedawcami, u których zdecydowali się kupić grę. Kolejne informacje o Prince of Persia: The Sands of Time Remake mamy natomiast otrzymać wraz z postępami czynionymi przez deweloperów.

Na koniec przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami Prince of Persia: The Sands of Time Remake zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na PlayStation 5 i Xbox Series X/S tytuł ma działać w ramach wstecznej kompatybilności.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Sanders-sama
Gramowicz
04/06/2022 15:00

Wah wah. 

Pewnie wszystko poleci do kosza, i będą robić od nowa. 

Może teraz nie będzie wyglądać jak z PS3.

Renchar
Gramowicz
04/06/2022 13:52

Jak by miała wyglądać jak na wcześniejszych trailerach to lepiej by nie wyszła.