Prezes Warner Bros poirytowany J.J. Abramsem. Reżyser nie wypełnił warunków umowy

Radosław Krajewski
2022/05/26 15:20
1
0

Gdzie są obiecane seriale z superbohaterami DC Comics?

We wrześniu 2019 roku firma produkcyjna J.J. Abramsa Bad Robot, podpisała z WarnerMedia umowę wartą 250 milionów dolarów na stworzenie kilku filmów serialu, w tym Justice League Dark i Constantine dla HBO Max. Umowa obowiązuje do 2024 roku, więc Abrams i reszta ekipy mają tylko dwa lata na dostarczenie wszystkich produkcji, gdyż jak dotąd żaden ich tytuł nie trafił do dystrybucji.

Prezes Warner Bros poirytowany J.J. Abramsem. Reżyser nie wypełnił warunków umowy

Prezes WarnerBros. Discovery, David Zaslav, jest poirytowany takim obrotem spraw. Od kiedy wytwórnia połączyła się z Discovery i stery nad nową firmą objął Zaslav, rozpoczęły się wielkie porządki, które mają przynieść korporacji oszczędności. Niedawno studio oficjalnie skasowało film The Wonder Twins, który miał kosztować aż 75 milionów dolarów, a teraz prezes firmy zaczął przyglądać się umowie z Bad Robot, która nie przyniosła żadnych korzyści.

GramTV przedstawia:

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych produkcji od studia J.J. Abramsa jest Demimonde, nad którym firma pracuje od 2018 roku. Według nowych informacji budżet ma przekroczyć 200 milionów dolarów. Dla porównania Gra o Tron: Ród smoka kosztował mniej niż 200 mln dolarów. To nie podoba się Davidowi Zaslavowi, który nie wierzy, że tak drogi projekt może przynieść platformie zyski. Decyzja o przyszłości Demimonde ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Umowa Warner Bros. Discovery z Bad Robot nie jest zagrożona i wszystko wskazuje na to, że zostanie wypełniona. Mimo to firma J.J. Abramsa właśnie podpisała kolejną umowę, tym razem z Apple TV+, na mocy której powstanie aktorska wersja kultowego anime Speed Racer. Projekt jest na wczesnym etapie produkcji i pracują nad nim scenarzyści Ron Fitzgerald i Hiram Martinez.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
26/05/2022 15:28

Gość jest niesamowicie przereklamowany.