Pożądana funkcja wkrótce na PS5? Sony potwierdziło świetną informację dla graczy

Radosław Krajewski
2022/02/25 14:00
0
0

Już wkrótce pierwsi gracze otrzymają oczekiwaną funkcję na swoich telewizorach.

Posiadacze konsoli najnowszej generacji od Sony od momentu premiery sprzętu domagają się od firmy wdrożenia funkcji VRR. Przypomnijmy, że Variable Refresh Rate to technologia umożliwiająca dynamiczną zmianę odświeżania w grach, aby płynność była zsynchronizowana z płynnością oferowaną przez telewizor. Tym samy, VRR eliminuje przycięcia i rwania obrazu, aby zachować idealną płynność, niezależnie od spadków klatek na sekundę w grze. Funkcja możliwa jest dzięki kablowi HDMI w standardzie 2.1. Pomimo odpowiedniego wejścia w konsoli, PlayStation 5 nie obsługuje tej technologii. Wkrótce jednak ma się to zmienić.Pożądana funkcja wkrótce na PS5? Sony potwierdziło świetną informację dla graczySony zapowiedziało, że w marcu wypuści aktualizację do swoich zeszłorocznych modeli telewizorów, w której zostanie dodana funkcja VRR. Zdaniem popularnego Vincenta Teoh z kanału HDTVTest, również tegoroczne telewizory już w dniu premiery będą obsługiwały tę technologię.

Dobra wiadomość dla posiadaczy telewizorów Sony A90J, A80J i innych 2021 Bravia XR! Sony poinformowało, że firma rozpocznie stopniowe wdrażanie aktualizacji oprogramowania VRR od początku marca (w tym roku). Telewizory BRAVIA XR 2022 wciąż są na dobrej drodze do udostępnienia VRR w momencie premiery, pomimo tego, o czym informuje strona internetowa.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Niestety Sony nie ujawniło, kiedy PlayStation 5 otrzyma stosowną aktualizację wprowadzającą obsługę VRR. Jednak wraz z udostępnieniem technologii na telewizorach firmy, również posiadacze konsoli nie powinni długo czekać na wyczekiwaną funkcję.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!