Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Polskie World of Horror opuści Early Access latem

Jakub Smolak
2023/01/03 09:15

To może być jedna z ciekawszych gier niezależnych 2023 roku.

World of Horror to propozycja od Pawła Koźmińskiego – założyciela studia panstasz. O tej grze mogliście usłyszeć już wcześniej, gdyż od lutego 2020 roku jest dostępna w Early Access. Twórcy podzielili się nowymi szczegółami dotyczącymi pełnoprawnej premiery.

Polskie World of Horror opuści Early Access latem

Do świata World of Horror przeniesiemy się latem

World of Horror opuści Wczesny Dostęp i zadebiutuje na rynku w wersji 1.0 latem 2023 roku. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Warto wspomnieć, że produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wyłącznie na Steam tytuł doczekał się niespełna 5 tysięcy recenzji, a zdecydowana większość z nich, bo aż 94%, to pozytywne opinie.

Twórca nie kryje inspiracji dziełami autorstwa H.P. Lovecrafta i Junjiego Ito, więc jeśli taki klimat do Was przemawia, to World of Horror z pewnością przypadnie Wam do gustu. Grę ciężko zamknąć w ramach jednego gatunku. W istocie otrzymujemy połączenie staroszkolnego RPG z przygodówką i mechanikami charakterystycznymi dla gatunku roguelite. Ponadto twórca przygotował turowy system walki oraz masę wyborów, które podejmiemy w trakcie zabawy. World of Horror wyróżnia się również za sprawą oryginalnej oprawy graficznej.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
05/01/2023 06:39

Nie wiedziałem, że to polska gra :D Bo World of Horror rzucił mi się w oczy jakoś ze 2 lata temu właśnie za sprawą grafiki.