Niewykorzystany koncepcyjny plakat Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Radosław Krajewski
2023/08/14 16:00
2
0

Polski artysta stworzył oryginalny plakat do czwartej części Gwiezdnych wojen.

Oryginalne Gwiezdne wojny doczekały się wielu nieprzeciętnych plakatów. Do dzisiaj powstają fanowskie prace, które odwołują się do stylistyki okresu z lat 70. ubiegłego wieku. Wielu współczesnych artystów wzoruje się m.in. na Wojciechu Siudmaku, który doskonale znany jest m.in. z grafik do okładek książkowego cyklu Diuna autorstwa Franka Herberta. Siudmak odpowiada również za jeden z najoryginalniejszych, niewykorzystanych plakatów do filmu Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei.

Niewykorzystany koncepcyjny plakat Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Plakat Wojciecha Siudmaka do filmu Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja

Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się niewykorzystana, koncepcyjna praca Wojciecha Siudmaka do czwartej części Gwiezdnych wojen. Na grafice nie mogło zabraknąć Luke’a Skywalkera, dzierżącego swój miecz świetlny, a także Lei z trzymającej blaster. Pojawiają się również inni znani bohaterowie z filmu, w tym C-3PO, R2D2, a także głowy Darha Vadera i Obi-Wana Kenobiego. Nieoficjalny plakat Siudmaka nigdy nie został oficjalnie wykorzystany w materiałach promocyjnych filmu w żadnym kraju.

Plakat Wojciecha Siudmaka do filmu Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja, Niewykorzystany koncepcyjny plakat Gwiezdnych wojen: Nowej nadziei. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
PoprawnyJan
Gramowicz
15/08/2023 04:27

pytanie do autora tego njusa - jaki jest sens pisać o czymś o czym pisano już w 2017 roku ??? i czemu autor nie podaje kto jest twórcą tego plakatu czyli Wojciech Siudmak ??? czemu nie ma zamieszczonego plakatu Jakuba Erola, który wisiał wtedy w kinach, ot chociażby w legendarnym kinie Moskwa w Warszawie ?? nie ma to jak rzetelne clickbajtowe "dziennikarstwo" z dupy. 

Michał
Gość
14/08/2023 23:31

Stojąc na chmurze zdradzają wątki z kolejnych części? Nawet nie zaczęto pisać scenariusza do Imperium Kontratakuje w tych czasach. To zwykłe nawiązanie do nazwiska Luka, czyli w wolnym tłumaczeniu "spacerujacy po niebie" albo skrótowo Łukasz Niebochód.