Polacy tworzą RPG-a fantasy z akcją na Kaszubach. Zobaczcie trailer

DK
2022/07/18 23:00
2
0

Mroczna produkcja ma zadebiutować w 2023.

Polski deweloper Frozengem Studio ogłosił prace nad Dungeons of the Amber Griffin – RPG-iem typu dungeon clawlera z akcją na fantastycznych Kaszubach. Do zapowiedzi produkcji dołączono trailer, który publikujemy na dole niniejszej wiadomości. Lochy prezentują się klimatycznie.

Polacy tworzą RPG-a fantasy z akcją na Kaszubach. Zobaczcie trailer

Tytuł będzie inspirowany klasyką gatunku. Na stronie Dungeons of the Amber Griffin na Steamie czytamy:

Wciel się w grupę śmiałków, którzy eksplorują świat fantasy w poszukiwaniu sławy, bursztynu i złota. Poznaj klasyczną mechanikę kultowych gier lat 90-ch typu Dungeon Crawlers w nowym wydaniu. Rozwiąż tajemnicę upiora, który nawiedził ruiny i odkryj bestiariusz stworzony na podstawie wierzeń Kaszub.

GramTV przedstawia:

W produkcji pokierujemy losami 4 postaci o zróżnicowanych umiejętnościach walki. Bohaterów wybierzemy spośród klas takich jak Wojownik, Łotr, Kapłan czy Mag i rozwiniemy ich w dowolny sposób, eksplorując tajemniczy świat fantasy z masą potworów do wybicia. Deweloper współpracuje z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, tworząc “unikalny i niespotykany dotychczas w grach cRPG świat kaszubskiego fantasy”.

Lochy Bursztynowego Gryfa – data premiery to 2023

Premiery Dungeons of the Amber Griffin należy spodziewać się w przyszłym roku. Na razie deweloper nie jest gotowy, by podać konkretną datę debiutu dungeon crawlera.

Komentarze
2
Bezio575
Gramowicz
20/07/2022 20:15

Tak bardzo nie czekam... Że też ktokolwiek tworzy coś w takim formacie. Ciężko tu o jakiekolwiek nowości, a tym bardziej o jakość godną obecnych czasów. 

Yarod
Gramowicz
19/07/2022 09:10

A myślałem, że będzie o tajemnicy "paragonów grozy" :P

a na poważnie: dungeon crawler'ów nigdy dość.