Po 22 latach jest w końcu okazja, żeby podłączyć konsolę GameCube do internetu. Poznajcie ETH2GC

Krzysztof Żołyński
2024/04/01 18:00
0
0

Urządzenie ETH2GC sprawia, że GameCube ożywa w internecie. Nigdy wcześniej nie miał takiej okazji.

GameCube Broadband Adapter pojawił się na rynku już w 2002 roku – rok po samej konsoli – ale ze względu na brak gier z trybami online, akcesorium szybko popadło w zapomnienie. Jednak teraz, gdy pojawił się przygotowany przez fanów ETH2GC, a scena homebrew rozkwitła na nowo, może w końcu nadszedł czas, żeby odpalić GameCube’a i podłączyć go do sieci?

Po 22 latach jest w końcu okazja, żeby podłączyć konsolę GameCube do internetu. Poznajcie ETH2GC

Urządzenie typu open source o nazwie ETH2GC, za którego powstanie odpowiada deweloper skrywający się pod nickiem webhdx, podłącza się do portu szeregowego konsoli, dzięki czemu zyskuje ona dostęp do sieci. Do obsługi służy specjalnie napisana aplikacja. Wygląda to jako doskonały zamiennik oryginalnego adaptera szerokopasmowego, który ze względu na niewielką ilość na rynku stał się dość drogi.

Poniższy film pozwala zobaczyć ETH2GC w akcji.

GramTV przedstawia:

Warto jednak uzmysłowić sobie, że funkcje sieciowe GameCube były ledwo obsługiwane, a jedyną grą wydaną na całym świecie, która obsługuje tryb online, jest Phantasy Star Online. Istnieją niestandardowe, prowadzone przez społeczność serwery GameCube dla PSO i kilka gier, takich jak Mario Kart: Double Dash!! i Kirby Air Ride obsługują grę w sieci LAN. Jak widzicie możliwości są mocno ograniczone.

Jak podłączyć konsolę GameCube do sieci?

Jest duża szansa, że pojawienie się ETH2GC pobudzi społeczność do aktywniejszego działania. Już teraz powstaje kilka znaczących projektów homebrew na GameCube. Istnieją mody, które otwierają Double Dash do gry online, a nawet projekt, który ma wprowadzić 16-osobowy tryb wieloosobowy do Twilight Princess.

ETH2GC jest dostępne w dwóch wersjach – całkowicie złożonej i do samodzielnego montażu. Obie edycje dostępne są w sklepie webhdx.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!