Plotka: Valve próbuje wystartować z produkcją Half-Life 3

LM
2021/11/28 12:01
6
0

Prowadzący Valve News Network zdradził, co dzieje się w studiu odpowiedzialnym za Half-Life: Alyx po premierze tytułu.

Użytkownik YouTube Tyler McVicker, czyli prowadzący kanał Valve News Network podzielił się z użytkownikami sieci kolejnymi ciekawostkami zza kulis firmy Valve. Według niego po premierze Half-Life: Alyx i zapowiedzi konsolki Steam Deck zaszły tam spore zmiany. Z punktu widzenia fanów gier Valve Software najistotniejsza zdaje się informacja, jakoby skromny zespół deweloperów miał po raz kolejny przysiąść do Half-Life 3. Nie ma gwarancji, że projekt finalnie ruszy, ale widać, że ekipa na nowo odkryła potencjał i zamierza działać. Na premierę gry najpewniej poczekamy, o ile wcześniej nie zostanie ona anulowana. Cóż, trzymajmy kciuki.

Plotka: Valve próbuje wystartować z produkcją Half-Life 3

Jednocześnie McVicker przekonuje, że firma zatrzymała swoją ekspansję na rynek VR. Projekt nawiązujący do Alyx ma być we wczesnym etapie produkcji z niewielką obsadą i sporym potencjałem na skasowanie. Valve pracuje też nad nowymi goglami VR, ale te miałyby zadebiutować dopiero za kilka lat. Tymczasem większość zespołów pracuje nad Steam Deck i przywoływanym już niejednokrotnie Project Citadel. Ten ostatni miał porzucić technologię VR na rzecz system sellera Steam Deck, jako połączenie strzelanki ze strategią w świecie Half-Life.

GramTV przedstawia:

Oczywiście na potwierdzenie przywołanych tu doniesień raczej nie mamy co liczyć. Nie zaszkodzi jednak komentarz dotyczący zmiany kierunku w Valve. Czekacie na Half-Life 3? Steam Deck zawojuje rynek? A może VR to było to?

Komentarze
6
Gregario
Gramowicz
29/11/2021 06:41

Dobrze by było, jakby coś się ruszyło w sprawie kontynuacji Half-Life'a. Bez wątpienia jest to jedna z tych historii, która zasługuje na ciąg dalszy - szczególnie po tak brutalnym jej urwaniu. A gdyby faktycznie gra (powoli) powstawała, to przynajmniej nie trzeba byłoby się martwić o jej jakość, bo Valve to nie Blizzard :P Valve ma ten komfort, że nie musi robić gier i tym samym może sobie pozwolić na wybrzydzanie przy ich produkcji (czyt. albo gra będzie bardzo dobra, albo nie będzie jej wcale).

Renchar
Gramowicz
29/11/2021 01:22
ZubenPL napisał:

U nie będzie nowej gry VR, czyżby gruby po straceniu tylu pieniędzy na tych goglach i produkcji Alyx poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z tej bez przyszłościowej technologii?

Alyx zarobilo krocie. Po dwóch godzinach od sprzedaży gry mieli zwrócony cały koszt produkcji. Valve index vr wyprzedał się w parę godzin nawet Gabe Newell nie spodziewał się takiej sprzedaży. Nie wiem gdzie ty tu widzisz że on się przejechał na swoich projektach ja bym powiedział że gościu często ma przebłyski geniuszu. Nawet do marca tego roku jego VRy biły rekordy sprzedaży no faktycznie źle mu się wiedzie. Widać że nie znasz grubaska on jest typem który wydaje gry tylko wtedy gdy ma czym zadziwić świat.

alex1112
Gramowicz
28/11/2021 20:52

Czas na decyzje w tej sprawie upłyną ponad dekadę temu. Dzisiaj dla tych co zagrywali się w 1 i 2 część to zbyt sentymentalna marka aby patrzyli obiektywnie na ewentualną 3 część. natomiast dla 15-25latków to w większości stara i marka znana z "legend".
Trwa Wczytywanie