Plotka: Sony pracuje nad nową konsolą przenośną, na której będą działać gry z PlayStation 4

Krzysztof Żołyński
2024/05/18 13:00
1
0

Całkiem możliwe, że latem Sony ujawni nową konsolę przenośną. Czyżby gigant chciał powrócić do rywalizacji i zmierzy się z licznymi konkurentami?

Ostatnio zrobiło się głośno na temat przenośnej konsoli Microsoftu, nad którą trwają już podobno zaawansowane prace. Teraz okazuje się, że Sony najprawdopodobniej nie ma zamiaru pozostać w tyle i także przygotowuje mobilkę PlayStation.

Plotka: Sony pracuje nad nową konsolą przenośną, na której będą działać gry z PlayStation 4

Powstaje mobilna konsola PlayStation?

Pogłoska pojawiła się na serwisie Resetera i wynika z niej, że urządzenie ma być na tyle mocne, żeby dało się na nim odpalać gry z PlayStation 4. Otwarte pozostaje pytanie, czy Sony planuje udostępnić w ten sposób całą bibliotekę gier dostępnych na jej konsolę poprzedniej generacji (to byłaby rewelacyjna wiadomość), czy może chce wejść w przenośny sprzęt PC, na którym będzie można uruchomić gry komputerowe wydane przez Sony, a także oczywiście inne tytuły.

GramTV przedstawia:

Wydaje się, że przenośna wersja konsoli PlayStation 4 brzmi bardziej realnie, ponieważ Sony ma już gotowy cały ekosystem oraz gigantyczną liczbę tytułów dostępnych od samego początku. To zapewniłoby jej długą żywotność.

W tej chwili informacja jest jedynie plotką, ale być może Sony rozjaśni nieco sytuację podczas planowanego na ten miesiąc wydarzenia dla graczy.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
18/05/2024 19:20

Mi by zależało na urządzeniu które by pozwalało na granie w gry z PS3. Bo ciężko dzisiaj zagrać w takie tytuły jak Metal Gear Solid 4 czy Havenly Sword.