Weterani z PlayStation Studios stworzą grę z NFT. Szczegóły na temat projektu

Maria Wawrzyniak
2022/06/27 14:45

Dwójka weteranów branżowych pracujących m.in. przy The Last of Us, Days Gone oraz Uncharted założyła nowe studio i stworzy wysokobudżetową grę z NFT.

Jak podaje serwis Video Games Chronicle, dwaj weterani z PlayStation Studios – Michael Mumbauer oraz John Garvin – założyli nowe studio o nazwie Liithos i ogłosili swój debiutancki projekt, którym ma być pierwsza prawdziwa gra AAA Web 3.0 przeznaczona na komputery osobiste i konsole. Zanim przejdziemy do szczegółów, Web 3.0 to Internet, którego użytkownicy mogą – oprócz zwyczajnego przeglądania treści (Web 1.0) oraz tworzenia ich (Web 2.0) – takowe treści posiadać właśnie dzięki NFT.

Weterani z PlayStation Studios stworzą grę z NFT. Szczegóły na temat projektu

Produkcja ma nazywać się Ashfall i zabierze nas do świata dotkniętego globalnym ociepleniem, przepełnionego wulkanicznymi pierścieniami ognia, tajemniczymi, destrukcyjnymi polami energii oraz walczącymi ze sobą ludzkimi enklawami. Zgodnie z głównymi założeniem, gracz rozpocznie zabawę w pojedynkę, ale z czasem całość przekształci się w doświadczenie wieloosobowe – z możliwością udziału zarówno w trybie PvE, jak i PvP. Oprócz tego jest jeszcze kwestia tworzenia treści dzięki sieci Hedera, która wykorzystuje natywną, energooszczędną kryptowalutę o nazwie HBAR. To rozwiązanie ma umożliwić kreowanie oraz zbieranie ekskluzywnych wirtualnych przedmiotów, którymi będzie można handlować.

Naszym celem jest stworzenie gry nowogeneracyjnej – otwartego świata wykorzystującego najnowsze technologie w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom tworzenie treści. (John Garvin przy ogłaszaniu powstania studia Liithos)

Moim zdaniem wytworzyło się pewne nieporozumienie na temat tego, czym tak naprawdę mogą być produkcje bazujące na technologii blockchain. Osobiście postrzegam ją jako sieć kolejową, a gry wideo jako główny dworzec. (...) NFT jest z kolei dostarczanym graczom przez pociągi cennym ładunkiem; jest to sposób na głębsze oraz bardziej angażujące doświadczenia niż kiedykolwiek wcześniej. (Michael Mumbauer o tokenach NFT w grach)

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
27/06/2022 17:59

Co to za bzdury?

NFT to oszustwo. NICZEGO NIE POSIADACIE. NFT to udawane poświadczenie że dany plik pod danym adresem jest Wasz. Ale to nic nie znaczy.

Nie ma to żadnego potwierdzenia w prawie. Żaden kraj nie uznaje NFT.

Dodatkowo jak serwer gdzie ten plik się znajduje padnie, zostanie wyłączony czy cokolwiek - to zostaje Wam tylko bezwartościowy token który wskazuje niedziałający adres. 

Dodatkowo każdy plik powiązany z tokenem można sobie po prostu zapisać na dysk XD 

Dodatkowo powód istnienia NFT jest prosty. Banda chciwych białych kołnierzyków chce żebyście wielokrotnie płacili za jakiś głupi plik co wisi w internecie. 

I tyle. Były DLC, były mikro-płatności, teraz próbują NFT. Wszystko po to żebyście za gry płacili jeszcze więcej. To jest jedyny cel tych wynalazków. I wprowadzenie NFT niczego nie wnosi oprócz kolejnego źródła dochodu dla chciwych ludzi.