Prawie 30% aktywnych użytkowników PS5 nigdy nie używało PS4 – tak twierdzi Sony

Wincenty Wawrzyniak
2023/02/04 20:00

Według danych, którymi podzieliła się japońska korporacja, aż 30% użytkowników konsoli PlayStation 5 nigdy nie miało styczności z jej poprzedniczką.

Redakcja portalu Video Games Chronicle odnalazła bardzo interesującą informację w najnowszym raporcie finansowym japońskiej korporacji Sony dotyczącym trzeciego kwartału bieżącego roku fiskalnego (który zakończył się w grudniu 2022 roku). Z opublikowanych informacji wynika bowiem, że w ostatnim kwartale miesięczna liczba aktywnych użytkowników konsoli PlayStation 5 wzrosła aż o 30 procent – a do tego wszystkiego prawie 30 procent użytkowników sprzętu obecnej generacji nigdy nie korzystało z PS4.

Prawie 30% aktywnych użytkowników PS5 nigdy nie używało PS4 – tak twierdzi Sony

Ciekawy raport Sony nt. użytkowników PS5

Trzeba w tym momencie zaznaczyć, że korporacja definiuje miesięcznych aktywnych użytkowników na podstawie kont, które w ostatnim miesiącu danego kwartału korzystały z usługi PlayStation Network lub grały w grę/gry. To oznacza, że podane w poprzednim akapicie dane nie tyczą się liczby sprzedanych konsol, a liczby utworzonych kont – dla przykładu, gracz może posiadać na jednej konsoli kilka różnych kont, np. innych członków rodziny.

GramTV przedstawia:

Na sam koniec warto wspomnieć, iż Sony pochwaliło się, że trzeci kwartał 2022 roku fiskalnego był najlepszy pod względem sprzedaży – w tym okresie sprzedano aż 7,1 miliona sztuk PlayStation 5 (w ciągu całego 2022 roku sprzedano w sumie 32 miliony egzemplarzy konsol PlayStation).

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!