The Lost Wild – pierwszoosobowy horror z dinozaurami w roli głównej na teaserze

Mikołaj Ciesielski
2021/10/04 18:55

Studio Great Ape Games opublikowało pierwszy materiał wideo ze swojej produkcji, która powstaje w ramach programu Epic MegaGrants.

The Lost Wild – pierwszoosobowy horror z dinozaurami w roli głównej na teaserze

W miniony piątek deweloperzy ze studia Great Ape Games opublikowali pierwszy teaser z The Lost Wild – pierwszoosobowego horroru, w którym główną rolę odgrywają dinozaury. Choć produkcja powstaje od 2018 roku, to wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Materiał wideo pozwala nam jednak spojrzeć, w jakim kierunku zmierzają twórcy i trzeba przyznać, że całość zapowiada się co najmniej intrygująco. Niestety nie znamy nawet przybliżonej daty premiery. Nie wiemy też, na jakich platformach pojawi się gra, choć z pewnością jedną z nich będzie PC.

W The Lost Wild wcielimy się w reporterkę śledczą imieniem Saskia. W trakcie rozgrywki będziemy eksplorować wyspę zamieszkałą przez dinozaury. Gracze będą musieli jednak unikać konfrontacji z gadami, ponieważ na wyposażeniu bohaterki nie znajdą się narzędzia, dzięki którym będzie można wyeliminować zwierzęta. Użytkownicy przy pomocy ognia, broni, różnego rodzaju narzędzi czy też własnej pomysłowości będą mogli jedynie odstraszyć na chwilę wrogie istoty, co pozwoli oddalić się od zagrożenia.

Deweloperzy zapowiadają, że dinozaury w The Lost Wild będą niezwykle inteligentne i z czasem będą uczyć się zachowań graczy, przez co w trakcie rozgrywki będziemy musieli podejmować zróżnicowane działania, które pozwolą nam wyjść cało z konfrontacji z agresywnymi gadami. Twórcy podkreślają również, że ich produkcja będzie nagradzać wnikliwych eksploratorów, którzy będą skłonni do podejmowania ryzyka.

Sama gra ma także stawiać duży nacisk na fabułę. Historia nie będzie jednak podana na przysłowiowej tacy. W toku rozgrywki oraz dzięki dokładnej eksploracji będziemy zyskiwać kolejne informacje, które ostatecznie złożą się w konkretny obraz, a gracze zostaną postawieni przed „emocjonalną decyzją. Całość ma natomiast dostarczyć od 6 do 10 godzin zabawy. Na koniec warto również dodać, że The Lost Wild powstaje na silniku Unreal Engine w ramach programu Epic MegaGrants.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!