Phil Spencer zapewnia, że Xbox nie rezygnuje jeszcze z fizycznych wydań gier

Krzysztof Żołyński
2024/02/21 20:30
0
0

Szef Microsoft Gaming, Phil Spencer, twierdzi, że Xbox mimo ciągłego nacisku na usługę Game Pass, nie ma planów, żeby rezygnować z fizycznych nośników.

W jednym z wywiadów, Spencer stwierdził, że Microsoft będzie obserwoał zachowanie graczy i ich nawyki związane z graniem i wersjami gier jakie preferują.

Phil Spencer zapewnia, że Xbox nie rezygnuje jeszcze z fizycznych wydań gier

Publikujemy gry fizycznie i cyfrowo i tak naprawdę po prostu śledzimy, co robią klienci. Myślę, że naszym zadaniem w prowadzeniu konsoli Xbox jest dostarczanie tego, czego pragnie większość klientów. A obecnie większość naszych klientów kupuje gry w wersji cyfrowej.

Microsoft nie rezygnuje z pudełkowych wydań gier

Spencer zauważa również, że „konsole do gier stały się w pewnym sensie ostatnim konsumenckim urządzeniem elektronicznym wyposażonym w czytniki płyt”, co może podnieść koszty zakupu napędów w tych maszynach, a tym samym wpłynąć na decyzje dotyczące tego, czy nowe modele konsol będą nadal akceptować fizyczne nośniki. Będzie to szczególnie istotne, gdy spojrzymy w stronę ewentualnej odświeżonej edycji Xbox Series X, która może być dedykowana graczom preferującym gry kupowane cyfrowo.

Powiem, że nasza strategia nie opiera się na tym, żeby siłowo przyzwyczajać ludzi do cyfrowych edycji gier. Pozbycie się fizycznych edycji nie jest dla nas sprawą strategiczną.

GramTV przedstawia:

W ten sposób Spencer chciał zapewne wyciszyć plotki sugerujące, jakoby produkcja gier na fizycznych nośnikach została poważnie ograniczona, a może nawet wstrzymana z powodu cięć kadrowych w Microsofcie, który miał zlikwidować całą dywizję odpowiedzialną za nośniki fizyczne.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!