Paramount Pictures pozwał Warner Bros. Studia nakręcają aferę z South Park

Radosław Krajewski
2023/04/20 11:15
0
0

Pozew za pozew.

Paramount Global nie zamierza biernie oczekiwać na decyzję sądu w sprawie pozwu Warner Bros. Discovery z lutego bieżącego roku. Firma prowadzona przez Davida Zaslava domaga się od Paramount odszkodowania w wysokości 500 milionów dolarów z tytułu naruszenia umowy licencyjnej na South Park. Warner Bros twierdzi, że firma złamała warunki umowy, tworząc programy specjalne i inne treści z serii na własną platformę Paramount +. Korporacja nie pozostała dłużna i złożyła własny proces, w którym twierdzi, że HBO Max otrzymało wszystkie treści zawarte w umowie, a mimo to wstrzymało dwie płatności o łącznej wartości 52 milionów dolarów.

Paramount Pictures pozwał Warner Bros. Studia nakręcają aferę z South Park

Paramount pozywa Warner Bros. za nieopłacenie licencji na South Park

W pozwie złożonym w Sądzie Najwyższym w Nowym Jorku czytamy, że niezapłacone koszty licencyjne obejmują ponad 300 odcinków South Park. I chociaż Warner Bros. Discovery nie dokonało opłat, to serial wciąż dostępny jest w bibliotece HBO Max w wybranych krajach.

Warner Bros. Discovery w sposób nieuzasadniony odmówił zapłaty ponad 50 milionów dolarów, które jest winien za South Park, który to serial bezdyskusyjnie otrzymał i który HBO Max nadal emituje i wykorzystuje. Argument Warner Bros. Discovery, że Paramount Global był zobowiązany do dostarczenia dodatkowej zawartości South Park, jest bezpodstawny i całkowicie niepoparty umową stron. Co więcej, z pewnością nie usprawiedliwia to odmowy zapłaty za niezwykle wartościowe treści, które platforma otrzymała i z których nadal czerpie korzyści – powiedział rzecznik Paramount w oświadczeniu.

GramTV przedstawia:

W 2019 roku Warner Bros. zapłacił 500 milionów dolarów za prawa do streamingu 23 sezonów South Park oraz dodatkowych trzech sezonów, których produkcja miała dopiero się rozpocząć. W swoim pozwie Warner Bros. Discovery twierdziło, że każdy z nowych sezonów miał składać się z 10 odcinków. Plany Paramount pokrzyżowała pandemia, przez którą w 2020 roku doszło do opóźnień w produkcji. HBO Max ostatecznie otrzymało tylko 2 odcinki pierwszego sezonu oraz 12 epizodów kolejnych dwóch serii, czyli łącznie 14 odcinków zamiast oczekiwanych 30 epizodów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!