Oryginalny twórca Detektywa ostro krytykuje 4. sezon. Aktorka odpowiedziała: „nowa moda”

Radosław Krajewski
2024/02/21 12:00
4
0

Twórcy oryginalnego Detektywa nie spodobało się to, jak czwarty sezon potraktował i wykorzystał pierwszą serię.

Czwarty sezon Detektywa to jednocześnie najchętniej oglądana seria, najwyżej oceniana przez recenzentów, ale również mogąca pochwalić się najgorzej ocenionym przez fanów odcinkiem serialu. Finał historii nie przypadł do gustu widzom i wzbudził sporo kontrowersji. Wiele osób skrytykowało czwarty sezon za naciągane zakończenie, czy niewiarygodne rozwiązanie niektórych zagadek, a do tego grona dołączył Nic Pizzolatto, czyli twórca serialu i trzech pierwszych sezonów. Pizolatto już wcześniej w ostrych słowach wypowiedział się o nawiązywaniu do pierwszej serii w czwartym sezonie, ale dopiero po finale dał upust swoim emocjom, co nie spodobało się aktorce Kali Reis.

Oryginalny twórca Detektywa ostro krytykuje 4. sezon. Aktorka odpowiedziała: „nowa moda”

Detektyw – Nic Pizzolatto ostro atakuje 4. sezon

Twórca za pośrednictwem Instagrama podzielił się wybranymi opiniami widzów, w których wytykano czwartemu sezonowi „niechlujnie napisany scenariusz”, dodatkowo chwalący pierwszy sezon, czy „ogromny bałagan, który zmasakrował niezapomniane dialogi z pierwszego sezonu”, a także „ogromne pudło rozwiązania całej historii”. Kolejny twierdził, że to właśnie Pizzolatto powinien odpowiadać za czwarty sezon Detektywa.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze zostały usunięte z konta Nicka Pizzolatto z instagramowych relacji, ale jak widać po poniższych postach w serwisie X, nie zostały niezauważone przez fanów. Do sprawy postanowiła odnieść się Kali Reis, która stanęła w obronie czwartego sezonu.

To cholerny wstyd… ale hej, myślę, że „jeśli nie masz nic dobrego do przekazania, to zaczynasz s**ć na innych” stało się nową modą.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Już wcześniej do krytyki Pizzolatto odniosła się twórczyni czwartego sezonu Issa López. W wywiadzie dla Vulture przyznała, że każdy pisarz ma swój własny specyficzny i osobliwy stosunek do swoich dzieł i niezależnie od jego reakcji, ma do nich prawo. Dodała, że historię do czwartego sezonu Detektywa napisała z głęboką miłością do poprzednich serii i ludzi, którzy pokochali ten serial.

Komentarze
4
Marrrek
Gość
21/02/2024 20:16

Nie dziwie się Pizzolatto że nie spodobało mu się jak potraktowali cały wywód Rusta do jednego zdania jakiegoś oszołoma, choć tutaj faktycznie "spłaszczyli" temat. Ale nie dość że był executive director więc chyba miał wpływ na to co zostanie nagrane i sklejone  to dodatkowo można zwrócić uwagę na dany temat w badziej wysublimowany temat i repostować najbardziej szkalujące opinie.

A co do ostatniego odcinka, cóż moim zdaniem faktycznie go sztucznie wydłużyli i słabo wypadł na tle reszty sezonu, ale plot twist mnie jednak miło zaskoczył

wolff01
Gramowicz
21/02/2024 16:54

Powiem tylko tak - 2024 i wciąż nie możesz krytykować "współczesnych dzieł". Hollywoodzki narcyzm ma się wciąż dobrze.

beetleman1234
Gramowicz
21/02/2024 14:14

Jak zwykle argumenty na poziomie. "Nie podoba się? Hater!!!"

Czy kiedyś się to skończy?
Trwa Wczytywanie