Oficjalna zapowiedź Elex 2. Mamy pierwszy zwiastun i szczegóły

Mikołaj Ciesielski
2021/06/15 11:35

Nowa produkcja Piranha Bytes zmierza na komputery osobiste oraz konsole Sony i Microsoftu.

Oficjalna zapowiedź Elex 2. Mamy pierwszy zwiastun i szczegóły

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników produkcji studia Piranha Bytes. Dziś otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź gry Elex 2, czyli kontynuacji trzecioosobowego RPG-a z 2017 roku. Sequel zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować „wkrótce”. Nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Otrzymaliśmy za to zwiastun CGI, który znajdziecie na dole wiadomości.

Deweloperzy z Piranha Bytes podzielili się również kilkoma szczegółami na temat Elex 2. Podczas zabawy poznamy dalsze losy Jaxa, czyli bohatera pierwszej części. Akcja gry ponownie będzie mieć miejsce na planecie Magalan, a twórcy zapewniają, że ich nadchodząca produkcja zaoferuje dużą swobodę eksploracji. Do znanych już miejscówek dołączą zupełnie nowe lokacje. Dowiedzieliśmy się również, że w trakcie przemierzania wspomnianej krainy wykorzystamy m.in. plecak odrzutowy, który pozwoli swobodnie latać po mapie.

Użytkownicy będą mogli również wchodzić w różnego rodzaju interakcje ze światem, w którym nie zabraknie całej masy unikalnych postaci niezależnych, które będą reagować na poczynania graczy. Będą więc pamiętać nasze dobre i złe uczynki, a podejmowane przez nas wybory wpłyną na dalszy przebieg fabuły. Elex 2 zaoferuje też najwięcej dialogów i najdłuższą historię ze wszystkich gier Piranha Bytes. Zgodnie z przekazanymi informacjami ukończenie gry ma zająć około 60 godzin.

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
koNraDM4
Gramowicz
16/06/2021 18:48

Gdyby nie to, że kojarzę setting z jedynki i wiem kto za ten trailer odpowiada to bym pomyślał, że ID Software robi spin-off dooma :D

Kotleciq
Gramowicz
16/06/2021 11:01
Yosar napisał:

Okropny trailer. Potwornie dobrana muzyka. W zasadzie niczemu nie służy. Nie przedstawia świata, nie przedstawia bohaterów, nie prezentuje jakiegoś zalążka fabuły czy czegokolwiek. Siekanka dla ubogich. [...]

Chyba Ci się jakiś inny trailer włączył...

Kto jaką muzykę lubi i jaka mu się podoba to już kwestia subiektywna. Obiektywnie rzecz biorąc, kawałek metalowy (stworzony przez wokalistę zespołu Korn) pasuje tutaj idealnie, znacznie lepiej niż kolejne nijakie rapsy, ambienty, electro, pop, lofi hiphop czy inne wciskane na siłę do trailerów ostatnimi gatunki muzyki. Ponieważ są modne ;) 

Nie było nawet zalążka fabuły czy świata? Pokazali frakcje, w tym jedną nową (ta kobieta w długich włosach) Morkonów, pokazali najeźdźców (te stwory, będące wynikiem zakończenia jedynki), na końcu pojawia się dziecko. Syn głównego bohatera? Na urywkach widać, że Jax spotyka się z frakcjami, widać nawet Albów, którzy prawdopodobnie porzucili swoją drogę i nieco się "ucywilizowali" i utrzymują kontakty ze światem. Brak banitów na spotkaniu jest nawet logiczny, ale berserków? Czyżby zmienili swoje podejście do życia?

Początkowo myślałem, że w tych zielonych strojach są berserkowie, ale w jednym z ujęć jak Jax podchodzi do tej kobiety, za jego plecami widać odsuwających się lub powalonych na ziemię strażników w zbrojach, które nie pasują do berserków, a pasują do opisu Morkonów z prezentacji.

Jak na 1:38min materiału, to chyba jednak sporo pokazali ;)

Yosar
Gramowicz
16/06/2021 03:20

Okropny trailer. Potwornie dobrana muzyka. W zasadzie niczemu nie służy. Nie przedstawia świata, nie przedstawia bohaterów, nie prezentuje jakiegoś zalążka fabuły czy czegokolwiek. Siekanka dla ubogich.

Elex był słaby w porywach średni. I nie chodzi o animacje mniej czy bardziej drewniane. I tak grywam w gry często z kilkuletnim opóźnieniem. Stęchlizną wiało de facto od samego gameplaya. Kopiuj wklej poprzednie gry. To już nawet nie chodzi o to, że się przejadło. Ale to po prostu jakby wciąż wypuszczać pac-mana tylko z nowym tytułem. Czasy świetności pac-mana są już dawno za nami, czas sobie zdać z tego sprawę.

Natomiast całkiem dobra była polska lokalizacja i szkoda tylko, że do takiej nijakiej gry.
Trwa Wczytywanie