Nowym Jamesem Bondem nie zostanie młody aktor. „Brakuje im powagi”

Radosław Krajewski
2023/04/14 12:30
1
0

Dyrektorka odpowiedzialna za casting gani młodych aktorów, którzy chcieliby zostać Agentem 007.

Cały świat zastanawia się, kto zostanie nowym Jamesem Bondem po odejściu Daniela Craiga w Nie czas umierać. Według plotek studio chciało postawić na młodszego aktora, aby mógł związać się z serią na co najmniej kilkanaście lat. Tym doniesieniom zaprzeczył producent Michael G. Wilson, który zapewnił, że nowy Bond będzie aktorem po trzydziestce, więc przejmie rolę w podobnym wieku, w którym Craig został Agentem 007. W wywiadzie dla Radio Times, dyrektora castingu, Debbie McWilliams, potwierdziła te informacje, jednocześnie podając przyczyny, jakie wady mają młodsi aktorzy, którzy nie nadają się do roli Bonda.

Nowym Jamesem Bondem nie zostanie młody aktor. „Brakuje im powagi”

Młodsi aktorzy nie nadają się do roli Jamesa Bonda

McWilliams przyznała, że aktorzy przed trzydziestką nie mają odpowiedniej powagi, aby zagrać Agenta 007. Dodała, że brakuje im doświadczenia, ani nie są gotowi psychicznie do tak wymagającej roli.

Zaczęliśmy z innym podejściem. Przyjrzeliśmy się wielu młodszym aktorom i nie sądzę, żeby mieli odpowiednią powagę. Nie mieli wystarczającego doświadczenia, ani też nie byli na to psychicznie gotowi, aby się tego podjąć. To nie jest po prostu rola, którą biorą, ale to ogromna odpowiedzialność. Więc odrzuciliśmy ten pomysł i zaczęliśmy poszukiwania od nowa.

Dyrektorka castingu powiedziała również, że fani mogą oczekiwać wyboru mniej znanego aktora do roli Jamesa Bonda. Przywołuje przykłady poprzednich odtwórców ról, którzy nie byli wcześniej znani szerokiej publiczności.

Timothy Dalton był znany, ale tak naprawdę tylko jako aktor szekspirowski. Pierce Brosnan był znany, ale tylko z telewizji. Roger Moore też był znany z telewizji. Sean Connery nie był znany – nikt o nim wcześniej nie słyszał. Część widzów słyszała o Danielu Craigu, ale w większości były to osoby zaznajomione z kinem niezależnym. W ogóle nie nakręcił żadnego dużego filmu komercyjnego, naprawdę – Layer Cake był chyba najpopularniejszym filmem, który zrobił przed Bonem. Nie był więc znanym aktorem.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
14/04/2023 14:05

Sean Connery, Roger Moore, Pierce Brosnan - to jest moja święta trójca jeżeli chodzi o aktorów grających Bonda.

Daniel Craig, Timothy Dalton i George Lazenby - kompletnie mi nie pasowali.

Warto dodać że oceniam po samych aktorach i tym jak się prezentowali a nie filmach. Bo taki Brosnan miał kiepskiego bonda na swoim koncie. Ale o ile film był kiepski - aktor był świetny.

Wg mnie aktor grający Bonda powinien być zawsze starszym brytyjczykiem. I to nie powinno się nigdy zmienić.